decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Coltul meu creativ

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Ian 27, 2012 12:11 pm

miky a scris:
folosesc lac ecologic de la kober. pt shabby folosesc lac mat.

Multumesc, te mai intreb la postarea despre lacuri :)

Am vazut in cutia ta cu vopsele, acrilice mari de la Lidl.Dupa ce le folosesti sa ne spui si noua cum ti se par. Eu am folosit galben si mi s-a parut ca acopera bine. In plus mi s-a intins foarte frumos fata de cele de la kooh i noor.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Ian 27, 2012 10:34 pm

da Adina am cumparat acrilice de la lidl, cum le folosesc dau de stire.

oana hai ca m-ai facut curioasa cu servetelele tale, eu vreau sa vad sa ma conving, pana nu vad nu cred nimic. :thinking:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Ian 27, 2012 11:19 pm

Eu nu pot sa va pun poze cu locurile unde-mi tin materialele, caci ar trebui sa-mi fotografiez tot apartamentul rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Ian 28, 2012 3:52 am


Eu am noroc ca s-a mutat fiul cel mare cu prietena lui si am monopolizat camera lui, daca ar zice maine ca se muta acasa, am incurcat-o. Oricum trebuie sa fac o alta organizare ca e o aglomeratie de nedescris........... suspicios
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 16, 2012 9:29 am

Mamaaaaaa.. ce coltisoare..
Al meu e la fel, prin toata casa. Adica..cu acele 4 pensule si o cutie de acrilice... ma pot muta peste tot. Avantaj eu bucurie din pacate plange
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 16, 2012 10:10 pm

Buna, vi s-au parut bune vopselele acrilice de la LIDL? Mie nu ptr ca atunci cand le intind parca sunt ca un lipici cad singure de pe pensula.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 16, 2012 10:27 pm

Ai incercat sa le amesteci cu putina apa? Poate sunt prea concentrate.
Nu stiu ce sa zic, am auzit ca nu sunt de calitate. Am luat si eu acrilece, dar inca nu am umblat la ele dar am folosit pasta de structura, am facut o vaza la care am folosit auriul. Am sa pun o poza in ''Atelierul lui Gaby''.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Feb 18, 2012 8:11 am

In mod normal nici eu nu m-as fi incumetat sa va arat poze cu "noul atelier" care de fapt este biroul nostru pe care sta laptop-ul. Dar maine incerc sa fac cateva poze si postez si eu micul meu spatiu de lucru :-)
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Feb 18, 2012 10:25 am

Acelasi atelier il am si eu Laura, un colt din biroul nostru(care mi se pare urias, nu stiu ce o fost in capul meu cand l-am cumparat). Sper sa ma harnicesc si eu sa va arat coltul meu.

trandafir
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Feb 19, 2012 9:26 am

eu gata, mi-am luat toate instrumentele si le-am pus intr-un sertar:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 2:00 am

Am spus ca voi pune si eu poze insa ma chinui de 2 zile pe "tinypic" si nu imi mai apare codul pe care tb sa il copiez aici :-(. Voi mai incerca...
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 2:39 am

Buna Laura,
Eu am cont aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar poti sa le incarci si fara cont(dar nu ai posibilitatea sa le mai stergi).
Sper sa reusesti, probleme tehnice eu nu am avut cu imageshack :)
trandafir

Ale mele toate sunt intr-un loc, intr-un colt mai exact :))

Cutie 1, servetele:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Cutie 2:

Adezivii, lac, servetele etc.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Sertar 3: vata, bureti, pensule si multe, multe alte minuni:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Toate trei cutiile si pe langa ele cate una alta pentru decoupage:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 8:29 am


Ce ordonate sunteti............. aplauda
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 10:58 pm

Multumesc mult, Atoma! prieteni
Atata chin pt. o poza :-)) ca mai mult nu am ce sa arat, doar o cutie in plus cu tuburi de vopsea, "aparuta" ulterior...

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img715/2765/img0035om.jpg]


Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 11:41 pm

Mama..Adina..vreau si eu.. :)
Laura, eu nu vad poza :(
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 6:08 am

Nici eu ;-). Adina mi-a dat o idee buna dar nu am mai verificat dupa ce am dat link-ul ca ma chema "datoria" (copii :-D).
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 6:31 am

Asta e tot ce am putut sa fac...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 10:14 am

Moamaa ce ordine e acolo...
Se vede ca nu prea lucrezi :)
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 10:32 am

Bravo Laura, ti-a reusit atasatul, poti sa pui pozele de 640*480(for message boards) sa le vedem mai mari(ce de pretentii mai avem :)
E frumos aranjat coltul taul :)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 6:37 am

:-) mi-am tot pus neuronii din dotare la treaba sa maresc poza dar n-a mers. Data viitoare voi pune in aplicare sfatul.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 9:04 am

laura acum depinde si de poza. daca tu ai facut-o la o rezolutie mica nu ai cum sa o postezi la o rezolutie mai mare.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 9:06 am

Cel mai bine e sa selectezi optiunea asta cand incarci pozele.
Nu iti fa griji ca am vazut bine poza, nu cred ca trebuie sa te mai chinui cu ea.

trandafir
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 10:00 pm

Nu ma mai chinui ca nu am ce arata :-). Dar promisesem asa ca am trimis.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Mar 27, 2012 7:31 pm

" Coltul meu creativ" este in tot dormitorul :D (ma mir ca ma mai suporta barbatul)

In momentul pozelor majoritatea bulendreleor erau aranjate in ladoi.[img][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL
[URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/687/dscn3009k.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si o poza cu Maimuta creativa :)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Mar 27, 2012 9:39 pm

ei miki ce concentrata esti.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Coltul meu creativ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coltul meu creativ   Coltul meu creativ - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Coltul meu creativ

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Prezentare utilizatori-
Mergi direct la: