decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Arte plastice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 1:34 am

O mai am numai pe cea cu bulina alba si crengi aurii si suportul de lumanare.Multumesc pt aprecieri.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 2:24 am

Elena ...wowcu acrilice pe sticla? Eu ma chinui de numa si nu iese cine stie ce... Nu mi se prinde bine....felicitari cea neagra cu crenguta este preferata mea
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 03, 2011 11:44 pm

Sa va arat ce am facut saptamana trecuta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am pictat cu acrilice cu pensula,prin tamponare cu buretele si am conturat cu contur Maimeri Idea Vetro.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:00 am

elena nu stiu cum reusesti sa faci modelele, eu nu reusesc nici dupa sablon
felicitari pentru munca depusa
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:03 am

Excelent Elena aplauda
Daca nu ma insel Elena are background artistic, deci ceea ce a facut cu aceste sticle nu este asa SF cum este pt noi...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:06 am

Sa stii ca intotdeauna imi fac o schita pe o hartie ca sa ma ghidez.Gandesc modelul inainte si apoi il imit.Nicodata nu imi iese exact.Dar am o idee cum sa-l fac.Uneori mana o ia razna si iese altceva decat am vrut.Ideile imi vin si in timp ce lucrez,ca doar nu trebuie sa iasa la milimetru.Mai conturez ceva,mai adaug un arabesc sau niste puncte...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:11 am

Cred ca exagerati.Incercati si veti vedea.Nici mie nu mi-au iesit toate de la inceput.Daca ati sti cata culoare am risipit stergand si iar refacand.....Lucrand mi-am exersat mana.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:17 am

sunt superbeee
mai aplici grund pe sticle? sau direct acrilica?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:26 am

Nu.Aplic acrilicul direct pe sticla.Secretul este ca daca vrei sa vopsesti sticla pictand cu pensula in mod clasic prin miscari stanga-dreapta,se vor vedea urmele urat si nu se va acoperi bine suprafata.Prin incercari am descoperit ca tamponata cu buretele,sticla se acopera f bine,sau cu varful unei pensule rotunde tot prin tamponari.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 7:53 am

Superb , felicitari! pentru maestrie
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 4:48 am

Elena, m-ai îmbolnăvit cu sticlele tale, acum şi cu farfuriile...Felicităăăăări!!! Minunat, fantastic, exeptional...BRAVOOOOO!!! aplauda aplauda aplauda
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 5:06 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 5:09 am

uf! imi merge foarte greu calculatorul. asa ca am postat sa vad daca merge si acum scriu.
fetelor, felicitari pt lucrarile voastre. toate sunt f frumoase.
pictura de mai sus am realizat-o pt un interior japonez.
incerc sa mai postez una, daca ma lasa netul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 5:11 am

inca una si gata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 5:37 am

rox.z astea sunt pictate de tine? 18 , sunt minunate, nici nu vreau sa ma gandesc ce va iesi atunci cand vei imbina decupajul cu pictura suparat


off topic
rox.z fiind noua pe forum vei intelege regulile din mers, de exemplu o sa te rog sa nu postezi mesaje unul dupa altul, daca uiti sa scri sau sa adaugi o poza , foloseste butonul EDIT - il gasesti in dreapta - adaugi ce mai ai de scris si apoi ii dau trimite
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 5:43 am

bine, voi tine seama de sfaturi.
o sa va arat ceva decupaj pe o forma turnata in ipsos. e turnata la liceul de arta. sincera sa fiu, doar am lipit servetelul si am folosit f putin lac.
picturile sunt facute de mine. am f multe, dar din nefericire nu prea am timp sa le postez pe photobucket. sper totusi ca o sa pot in vacanta. in wee. pictez ca un robot. o fac pentru bani!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 6:14 am

cu asta m-ai curerit, este asa de simpla si asa de frumoasa :sFun_hailbig:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 7:10 am

dar lucrarile voastre sunt cu mult mai grozave.
eu am facut asta in joaca. la orele de volum se lucreaza cu diverse materiale si mi-am bagat si eu un pic gherutele.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 8:28 am

Minunate este putin spus!
Sunt superbe!
Iti multumesc ca ne incanti ochii si sufletul!
Sunt incantata ca te afli aici, in familie!
Ce inseamna,daca ai timp sa dezvolti putin, 'orele de volum'?
Imi place si scoica, este turnata int-o forma sau matrita cred...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 8:39 am

in orele de volum, elevii de la plastica lucreaza cu lut, pasta de potelan.. chiar si paie prinse cu ceva...
scoica e turnata . e din ipsos si e inca in faza bruta(chiar lasa urme albe ). ca sa o personalizez am rupt un servetel si ...restul stiti.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 8:23 pm

buna fetelor,
in februarie am fost la Viena si am vazut colectia de primavara a lor. muuuulte tricouri pictate. si pt ca sunt o prof. saraca nu mi-am cumparat, dar am retinut ideea. asa ca......am cautat in magazine de hobby carioci, vopseluri.... margele, glitter-uri si adezivi pt textile.
iata ce a iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 8:52 pm

In afara faptului ca au iesit niste opere demne de colectia de vara, pentru care ai tot respectul si admiratia mea, mie mi-au iesit ochii...
Arata bine, inteleg ca ai pictat figurile dar ai si scris de mana asa de mult? Personal, am o idee in acest sens, ma gandeam sa scriu textul, sa il scot la imprimanta pe hartie speciala si apoi sa decorez in tehnica servetelului dar,mi se pare super si in maniera ta.
Ai incercat sa le speli?! Stiu ca sunt vopsele speciale pentru textile, eu am folosit de la Tulip dar la spalat s-au cam dus...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 14, 2011 9:13 pm

dupa ce se usuca vopseaua, se calca. daca le speli in masina la 30 gr, nu de mana) nu au nimic.


la Galeriile de arta au adus vopsea pt textile maimeri, e f calitativa, numai ca e 15lei tubul!
pt scris pe hartie , sa zicem ca vrei sa faci hartie pt decorat ceva( nu stiu inca f mult despre decupaj, sunt la inceput) exista cerneluri speciale. eu as incerca aurie, sau argintie pe coli de orez sau bumbac albe. nu stiu insa daca se gasesc .
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 02, 2011 5:10 am

Foarte frumoase hobby-urile si lucrarile.O verisoara de-a mea le are cu pictura.Si-a pictat o fusta si pantofii,rezultatul e waw. party
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 1:39 am

Buna,fetelor, Ramona admir inceputul timid cu care te-ai lasat prada placerii de a picta.Ma alatur si eu voua!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Continut sponsorizat




Arte plastice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Arte plastice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: