decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Campania CREAM,UNITI, SALVAM!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 7:44 pm

Dragile mele creatoare si dragi creatori, va invit sa participam cu totii ca campania de informare si mobilizare a populatiei. Noi, in calitate de artizani putem sa sprijinim voluntarii implicati in protestele din tara prin creativitatea noastra, donand articole handmade care sa simbolizele Rosia Montana (verde-rosu) si tricolorul (rosu, galben si albastru).
Vom expedia coletele persoanei de contact, Marianei Jipa din Bucuresti urmand ca ea, impreuna cu comunitatea Uniti Salvam, sa stabileasca unde si cand le vor vinde.
Fiecare artizan, daca doreste, poate sa ataseze un micut biletel cu numele, marca sau magazinul personal, in acest fel isi va face si publicitate articolelor create de el.
Banii stransi din vanzarea articloelor handmade vor fi directionati catre tiparirea flyerelor, cumpararea portavocilor, organizarea de evenimente avand ca scop informarea, mobilizarea si trezirea constiintei tuturor romanilor.

Avem nevoie de un afis al campaniei, Roxana ce zici? party
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 9:32 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Banerul este gata ! Chiar daca nu mai locuiesc in Romania , sunt roman si Romania este tara mea , copilul meu traieste acolo si nu pot sa fiu indiferenta !


Ultima editare efectuata de catre rusuroxana in Lun Oct 21, 2013 10:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 9:53 pm

MINUNAT ROXANA, ITI MULTUMIM DIN INIMA!!!
Ok, deci avem banner, acum sa ne apucam de creatie.
Eu am reusit pana in prezent sa fac cateva bratari in culorile Rosia Montana , adica verde si rosu. Iata cum au iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum urmeaza sa fac tura a doua, in culorile tricolorului.
Cum vor fi gata le voi posta.
Maine dimineata vreau sa trimit coletul spre Bucuresti!
Haideti fetelor, unite sa cream si sa ne implicam, asa cum putem. Postati aici creatiile voatre in rosu-verde si rosu,galben si albastru.
UNITI, SALVAM ROSIA MONTATA si UNITI, SALVAM ROMANIA!
ARTIZANII SUNT PREZENTI! :)
Spor la creat!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 1:13 am

Chiar frumoase si reprezentative si bratarile si benerul. Asa si-a adus aminte Adriana cum facea snur in copilarie. Eu nu prea am studiat subiectul dar de unde vine rosu (cianura) si verde(curat)?
Nu sunt indiferenta, dar am pus-o pe seama politicii si a politicienilor, a intereselor de naturi diferite.
Cred ca ne influenteaza mult si televiziunea, ziarele, neincrederea, manipularea etc.
O sa-mi fac timp sa ma informez si eu.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 1:31 am

E adevarat Doina, snurul acela il faceam in copilarie, l-am postat pe blog si parca si pe fb, o sa-l postez si aici in forum ca am facut un minitutorial in imagini :) Mi-am adus aminte de acest snur vizitand blogul lui Rux-Copilarim, care face niste minunatii de bratari si nu numai, la croseta. Si ea participa la o campanie de strangere de fonduri organizata de Creative Hands, fondurile fiind destinate asociatiei Alburnus Maior. Eu m-am gandit ca ar fi bine sa sprijinim si voluntarii care ies in strada zi de zi, flyerele de informare a populatiei costa bani, eu stiu...am facut un volunariat din proprie initiativa,de cateva luni cand eram prin Roma...
Da, verde vine de la natura, rosu vine de la cianura :(
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Oct 24, 2013 8:25 am

Vai, oare de ce am vazut asta abia acum? Am citit despre campanie si sunt de acord cu ea. Am vazut pe facebook un afis cu o fotografie unde apare Casa Poporului si sub ea scrie: ''Sub Parlament s-au descoperit mari zacaminte de aur si gaze de sist''.
Buna asta ca daca astia ar sti ca ar fi adevarat sunt sigura ca ar gandi de 10 ori ce si cum sa faca...asa ii doare in trei litere de noi...suparat 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Vin Oct 25, 2013 12:02 am

Ma bucur tare mult ca esti de-acord cu aceasta campanie Gabriela, fiecare roman ar trebui sa constientizeze pericolul care il paste daca nu reactioneaza la timp... cand sursa de apa si hrana este amenintata si cand aerul este poluat, cel mai mare pacat este sa stam si sa privim nepasatori...nu ne condamnam numai pe noi ci ii condamnam pe copiii nostri! Asta este marea tristete!
Uitati aici, cine doreste sa sprijine voluntarii care consuma atat de multa energie pentru constientizarea acestui popor, o puteti face aici, pe pagina special creata
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mier Oct 30, 2013 3:50 am

Astea pleaca maine catre Bucuresti, unele le-am facut zilele astea, altele cum ar fi tablourile si formele din ipsos le am mai demult insa orice articol este binevenit pentru sustinere, chiar daca nu reprezinta Rosia Montana sau drapelul...important este sa fie handmade :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va reamintesc pagina fb special creata pentru artizanii care doresc sa sustina Rosia Montana si voluntarii din Bucuresti. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca trimiteti ceva din creatiile voastre aratati-ne si noua :P
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mier Oct 30, 2013 4:45 am

Felicitari, Adriana.....ai muncit mult pentru campania asta.
Eu ce mai am dau la o asociatie ce se ocupa de copii dintr-un orfelinat.....sper sa am timp si chef sa mai lucrez.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mier Oct 30, 2013 10:39 pm

Multumesc pentru aprecieri Gabriela, intr-adevar am muncit cu mult drag si mult spor pentru ceva in care cred cu toata taria caci doar uniti salvam totul in tara asta! Oamnenii astia care ies in strada eu ii ador, pur si simplu. Prin ei, schimbarea mult asteptata va avea loc. Sunt sigura :) Fara hotii astia la guvernare va fi cu mult mai bine pentru toti, copiii, parinti, bunici, animale, natura...pentru toti si pentru toate...DAR...exista aici 2 cuvinte magice, putini le recunosc puterea cea adevarata: UNITI SALVAM
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Oct 31, 2013 2:17 am

Felicitari Adriana, foarte frumoase creatiile tale. Sper sa fie bine primite si sa se stranga cat mai multe fonduri petru campanie.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Oct 31, 2013 3:42 am

Multumesc Ramona, la fel sper si eu.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Oct 31, 2013 7:40 am

Ai multa dreptate, Adriana!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Mar Noi 05, 2013 10:03 pm

Haideti fetelor, nu trebuie sa donati cutii intregi de opere, este suficienta chiar si o singura lucrare, aratati ca va pasa ce se intampla cu tara asta...nu aveti nici o scuza...sunt sigura ca aveti obiecte decorate prin casa care nu-si gasesc locul si zac prin cutii. Nu vreau sa cred ca decorati doar pentru voi si pentru profit... Daca nu voi, atunci cine? Daca nu acum, atunci cand?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Joi Noi 07, 2013 9:59 am

Ma inclin pentru gestul facut de tine Adriana ! Sincer , felicitari !
As putea dona si eu niste lucrari dar sa vad daca am pe cine sa le trimit in tara ! Sa trimit de aici cu posta este destul de scump .
Ma interesez si te anunt !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1Vin Noi 08, 2013 3:34 am

Oh, Roxana, iti multumesc din inima!!! Am avut o mare tristete in aceste zile, artizanii m-au dezamagit profund, am facut anuntul si pe fb, si pe mai multe forumuri dar nimeni, absolut nimeni nu a raspuns pozitiv apelului nostru. Tu acum mi-ai adus o raza de lumina in suflet, de aceea iti multumesc. E bine sa stii ca nu esti singur! :) Tot la fel faceam si eu cand eram in Italia, trimiteam coletele la mama acasa, pe urma o rugam sa le duca ea la posta, ajungea cu mult mai ieftin asa...din strainatate sa trimiti un colet e mult prea costisitor... Esti adorabila! :)
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com

Continut sponsorizat




Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Empty
MesajSubiect: Re: Campania CREAM,UNITI, SALVAM!   Campania  CREAM,UNITI, SALVAM! Icon_minitime1

Sus In jos
 

Campania CREAM,UNITI, SALVAM!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Cultural. Social. Educativ.-
Mergi direct la: