decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Ian 11, 2011 7:30 pm

Acest subiect a fost gindit ca un ajutor pentru cei care nu stiu cum pot atasa fotografii pe forumul Decoupage.

Indiferent de site-ul pe care aveti gazduite pozele, va rugam sa respectati urmatoarea regula:
Marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal; pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Previzualizeaza si, daca este ok, apasati butonul Trimiteti.

Pasul 1: te inscrii pe un site care gazduieste fotografii cu un nickname si o parola.
Recomandarile noastre: http://my.imageshack.us/ , http://www.webshots.com/ , http://photobucket.com/ , http://picasaweb.google.com/home , http://tinypic.com/

Urmatorii pasi sint valabili pentru Webshots.

Pasul 2: incarci fotografiile (functia upload)

Pasul 3: dai click pe o poza (pe care pe care vrei sa o incarci pe forum) ca sa apara singura in pagina

Pasul 4: selectezi din partea de jos dreapta a pozei "Copy the code to post this photo in a forum"
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) 14o10kg

Pasul 5: modifici dimensiunea pozei (425 si 500 pixeli sint dimensiunile medii)
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) 2w6a2jm

Pasul 6: selectezi codul care apare la "Direct link to image" si dai Copy

Pasul 7: in mesajul din forum dai click pe butonul "Imagine" si, in caseta care se deschide, dai Paste la codul generat la Pasul 6.
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Kdv6zd

Succes!
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 3:30 am

Exista si varianta de a incarca pozele pe un site care nu va solicita deschiderea unui cont. Aveti mai jos pasii care trebuie urmati in acest sens.

Atentie la regula de mai sus: Marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal; pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Previzualizeaza si, daca este ok, apasati butonul Trimiteti.

Pasul 1: accesezi http://tinypic.com/

Pasul 2: la File alegi poza dorita prin Browse
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) 2z4fqdt

Pasul 3: la Resize stabilesti dimensiunea pozei (640x480 si 800x600 sint dimensiunile medii, recomandate)
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) 5n0x38

Pasul 4: Apesi UPLOAD, apoi scrii in casuta care se deschide codul de siguranta.

Pasul 5: selectezi codul care apare la "IMG code for Forums & Message Boards" si dai Copy
Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) 6icyoj

Pasul 6: in mesajul din forum dai Paste la codul generat la Pasul 5.

Succes!
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Vin Apr 08, 2011 3:52 am

De pe Picasa se pun așa pozele:

Se dă click dreapta pe poza ce vreţi să o puneţi pe forum şi se alege Image Properties sau View Image Info. Se copiază adresa care e selectată automat de calculator, apoi se va pune în forum în căsuţa Imagine. Sper că am fost destul de explicită şi că informaţia e de folos.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Mai 26, 2011 4:05 pm

De ce nu folositi (de aici, de la scriere mesaje,iconita GAZDUIESTE O IMAGINE) care te duce direct la site fara a mai deschide o noua fereastra, a te mai inscrie pe alt site, etc.

Binenteles si de acolo se foloseste prin copy/paste codul afisat.
Nu e drumul mai scurt asa?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Joi Mai 26, 2011 8:15 pm

depinde de fiecare, eu le incarc pe un site , apoi le copiez pe un cd si le sterg din calculator, sa nu imi mai ocupe spatiu, pt ca am o gramada de poze .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Sam Mai 28, 2011 7:20 pm

am gresit locul in care trebuia sa postez, scuze, e din cauza emotiei
Sus In jos
maruka
maruka
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 05/06/2013
Mesaje : 169
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Noi 12, 2013 3:33 am

direct din calculator nu se pot incarca pozele pe forum?
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Noi 12, 2013 6:44 am

Din pacate nu ! Acest forum este pe o platforma gratuita si incarcarea directa a pozelor nu este posibila . La cate poze se stocheaza aici , ar trebuii sa avem hosting separat .
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
maruka
maruka
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 05/06/2013
Mesaje : 169
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1Mar Noi 12, 2013 8:21 am

Am reusit sa incarc fotografii! Am facut un topic Maruka la "Lucrarile noastre" siam incarcat acolo cateva. O sa mai postez si altele.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)   Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots) Icon_minitime1

Sus In jos
 

Tutorial pentru atasarea fotografiilor pe forum (Webshots)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Probleme tehnice-
Mergi direct la: