decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Forme din ipsos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Apr 04, 2013 2:02 am

nu au nici o legatura cu arta decoupage-ului si din cauza asta nu incarc poze cu camera aici, dar ma poti gasi pe facebook si am acolo poze intr-un album :) asta daca imi ceri prietenia :)
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 5:53 am

Ma ajuta si sotul meu la decorat camera saseasca cu rame foto din ipsos

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



si sa trecem si la antici

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 7:20 am

Sa inteleg ca le-ati turnat voi?
Arata foarte bine, felicitari.... aplauda
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 7:49 am

woaaaa ce-mi place cea cu anticii! Foarte frumos! Cu ce e vopsit, tot vopsea acrilica?
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 8:23 am

Sunt turnate si vopsite cu acrilice de sotul meu. Eu nu am atata rabdare.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 8:35 am

faceti o echipa buna :)
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 9:11 am

Ildey are dreptate, tu si sotul tau faceti o echipa de nota .... nota 10
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 9:32 am

Multumim de aprecieri! Ne consultam dar fiecare cu munca lui.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 14, 2013 8:08 pm

Asa este Doina, fiecare cu munca lui dar colaborarea voastra se vede in frumusetea definitivarii lucrarilor.....Bravo voua!!!!!

Am uitat sa spun ca imi plac ramele dar mai mult vasul dintre ele... iubire
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 15, 2013 8:10 am

Vasul, de fapt am doua, le-am cumparat din Suedia, de la un magazin de vechituri, mi-au placut si le-am carat cu avionul.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 15, 2013 8:36 am

Si eu am fost pe acolo, in tarile nordice....dar nu am indraznit sa iau mare lucru....m-am gandit ca nu ajung cu ele intregi, acasa....... suparat
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 15, 2013 5:39 pm

Gabriela, le-am invelit bine intre haine si le-am pus la cala, eu am mai adus unele lucruri fine in acest mod, dar foarte ieftine. cred ca pe vase nu am dat mai mult de 3-4 euro, daca se spargeau, asta este.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 15, 2013 6:48 pm

Doina, la noi in Tg. Mures putem gasi foarte multe obiecte pentru decorat la piata de vechituri. Se aduce marfa in prima duminica a fiecarei luni. Poti cauta si aici!
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 9:15 am

M-am jucat şi eu un pic de-a turnatul în matriţe şi pictatul formelor. Îmi place să modelez forme din FIMO, lut, sau ceară, la care fac matriţe. În ele am turnat mai mult ceramică.
Vă arăt deocamdată nişte modele de rame miniaturale, care ar putea încadra nişte miniaturi decoupage. Acestea sunt prototipurile din FIMO. La câteva am făcut matriţe, dar încă n-am turnat forme.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am modelat şi alte forme, figurine diverse, dar acestea nu au legătură cu decoupage-ul.
Am în plan să modelez rame mai mari, dar cum încă nu am silicon pt. matriţe şi nu s-au cumpărat figurinele cu magnet, las în pace şi lutul polimeric.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 10:07 am

Vai da ce ai mai muncit la ele. Nu stiu cum de ai asa o rabdare, Dora...jos palaria 
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 10:14 am

Dar sunt frumoase...si eu am in fata un patratel din ipsos cica suport pentru betisoare parfumate si l-am dar cu grund...ma tot uit ce sa-i fac...are niste petale in mijloc...mi-ar trebui niste mov.
Nah,ca m-am ciocnit de Gabi,sper ca nu i-am facut vreo vanataie.:600869: 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 6:11 pm

Ai muncit ca un chinez., dar sunt foarte frumoase.
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 6:49 pm

Thank You 
Trebuia să mă nasc în China, la cât bibilesc la formarea diverselor lucruşoare nu ? lol! 
Aşa arată replicile turnate, pictate, patinate şi lăcuite
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Se poate lipi în mijloc fotografia unei pesoane iubite. Eu am lipit reproduceri după picturile mele. Sunt magneţei.
Alte forme de ale mele
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cu excepţia celor mai mici şi mai puţin reliefate, care provin dintr-o matriţă cumpărată
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 7:36 pm

Dora cred ca intr-o viata anterioara ai fost chinez....tavalie  prea le bibilesti, dar normal ca iti place ca altfel le-ai arunca cat colo. Sa ai spor si la munca dar mai ales la vanzari...imbratisare 
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 23, 2013 4:22 am

gabpri a scris:
Dora cred ca intr-o viata anterioara ai fost chinez....tavalie  prea le bibilesti, dar normal ca iti place ca altfel le-ai arunca cat colo. Sa ai spor si la munca dar mai ales la vanzari...imbratisare 
modestă bibileală la magneţei tavalie ia uite link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ce lucrez acum : unesc toate aceste petale şi stamine. Au mai rămas 11 rânduri de petale, asta însemnând că mai am de modelat 10 cicori...mă trec năduşelile de concentrare, plictis oarecum şi durere de şale...
Mulţumesc frumos ! N-am speranţe la vândut, dar măcar bine că-mi place să fac aşa ceva.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 23, 2013 7:00 pm

Super Doina si Dora :17812: privindu-va lucrarile am constatat ca si formele din ipsos pot fi decorate frumos. Eu nu am deloc fantezie cand vine vorba de ipsos :600869: 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Aug 25, 2013 8:56 pm

Nu stiu cum de ai asa o rabdare la modelat bucatica cu bucatica, Dora, am toata admiratia pentru tine...jos palaria 
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Aug 25, 2013 10:22 pm

Dora, vad ca si tie iti plac lucrarile migaloase :) sunt suuuperbe! Ai o imaginatie bogata si maini iscusite! nota 10 
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Aug 26, 2013 12:07 am

Thank You imbratisare va apreciez si eu !
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 27, 2013 7:52 am

Dora,cata migala!Dar toate sunt frumoase,n-as sti ce sa aleg.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Forme din ipsos - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forme din ipsos   Forme din ipsos - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Forme din ipsos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: