decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ce adezivi recomandati?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 30, 2013 8:50 pm

Eu am fost foarte multumita de produsele Pentart si Stamperia, dar am luat si unele unguresti care au fost la fel de bune.

E adevarat, nu folosesc adeziv simplu, probabil sunt mai lenesa. Iau intotdeauna lac-adeziv.

Miky are dreptate, incearca o cantitate mai mica si dupa ce decizi care te avantajeaza, cumperi un borcan mai mare.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 31, 2013 7:19 pm

roxo4ever a scris:

E adevarat, nu folosesc adeziv simplu, probabil sunt mai lenesa. Iau intotdeauna lac-adeziv.

Rux , si eu folosesc adeziv cu lac , nu stiu sa fi vazut doar adeziv simplu ..... sau poate nu am fost eu atenta ... blink eye
Daca lipiti servetelul cu adeziv cu lac , cate maini de lac dati la final ?
Multumesc ! trandafir
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 31, 2013 10:30 pm

Parerile legate de lacul final sunt impartite......pentru obiectele care stau afara sau vor fi spalate mai des trebuie alicate mai multe straturi de lac, eu dau 5 straturi....dar am constatat ca nu sunt de ajuns. Am facut pentru fratele meu, care sta la casa, mai multe obiecte de decor pentru gradina si unele s-au deteriorat.....deci trebuie mai multe straturi cu un lac rezistent la apa, caldura, inghet....
Pentru obiectele de decor interior sunt de ajuns trei straturi...dai un strat lasi sa se usuce, smirghieluiesti ca sa uniformizezi suprafata si mai dai inca doua straturi de lac....
Sus In jos
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 02, 2013 9:31 pm

Gabi are dreptate. Pentru ce sta afara sau in soare sau lumina puternica eu folosesc 5, 6 maini de lac pentru yahturi sau ecolac. Multe mani, cu smirghel fin intre ele ca sa ai siguranta ca nu se deterioreaza lucrarea. Spor !
Sus In jos
Trandafiru-rosu
Trandafiru-rosu
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 20/08/2013
Mesaje : 23
Varsta : 46
Localizare : Borsec
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Aug 21, 2013 6:24 am

Buna tuturor!Sunt noua pe aici si noua in tehnica servetelului,pe care vreau neparat sa o incerc.Am studiat internetul in lung si in lat:smulgeparul: si inca nu stiu ce sa cumpar,ma refer la tot ce i-mi trebuie pentru aceasta tehnica,mai ales ca ,m-am hotarat sa schimb fata mobilei mele de bucatarie care este din lemn masiv si are cateva straturi de lac.Va rog sa ma sfatuiti ce sa cumpar si cum sa procedez.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Aug 21, 2013 8:04 am

Bine ai venit printre noi Mihaela, imi place id-ul tau imbratisare 
Nu stiu ce sa-ti spun despre mobila ca nu am decorat pana acum decat un dulapior nelacuit dar dupa mintea mea trebuie sa dai tot jos, adica sa-l smilgheruiesti bine, bine, sa-i aplici o mana de grund si pe urma sa-l decorezi cum vrei, si evident, sa-l lacuiesti la final. Cauta produse de la firma Rost ca doar nu o sa cumperi produse speciale pentru decupaj pentru a decora o mobila. Dai faliment, nu de alta.
Inca o data, welcome 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Trandafiru-rosu
Trandafiru-rosu
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 20/08/2013
Mesaje : 23
Varsta : 46
Localizare : Borsec
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Aug 21, 2013 10:21 pm

Adriana Alexandru a scris:
Bine ai venit printre noi Mihaela, imi place id-ul tau imbratisare 
Nu stiu ce sa-ti spun despre mobila ca nu am decorat pana acum decat un dulapior nelacuit dar dupa mintea mea trebuie sa dai tot jos, adica sa-l smilgheruiesti bine, bine, sa-i aplici o mana de grund si pe urma sa-l decorezi cum vrei, si evident, sa-l lacuiesti la final. Cauta produse de la firma Rost ca doar nu o sa cumperi produse speciale pentru decupaj pentru a decora o mobila. Dai faliment, nu de alta.
Inca o data, welcome 

Multumesc pentru primirea calduroasa,ma bucur ca v-am decoperit si am sa ma orientez sa-mi cumpar cele necesare de la firma recomandata.Multumesc pentru sfat.imbratisare 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 3:53 am

Cu mare placere, vezi ce mai zic si fetele care au decorat pe mobila imbratisare 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Trandafiru-rosu
Trandafiru-rosu
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 20/08/2013
Mesaje : 23
Varsta : 46
Localizare : Borsec
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 22, 2013 4:33 am

Asa voi face,nu ma apuc de ea pana nu am destule informatii:suspicos: 
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 02, 2014 3:02 am

Am mai descoperit un adeziv bun
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

L-am luat direct din magazinul Art&Hobby (Profiart) dar acum nu il mai au...

Oricum, este de retinut.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 02, 2014 3:25 am

eu am inceput sa il folosesc pe cel de la Darwi, este la fel de bun.
Il recomand cu toata increderea.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 02, 2014 3:28 am

Darwi si-a luat o prietena si mi-a confirmat ca e bun.
Cind mi se termina L&B trec si eu pe Darwi.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 02, 2014 4:39 am

E l-am cumparat acum 4 zile, vreau sa spun ca se lucreaza extrem de usor cu el. Pui adeziv direct pe servetel si apoi il intinzi cu pensula, iar ce imi place cel mai mult este ca nu trebuie sa mai deschizi capacul de la borcan si sa risti sa se usuce pe margini ca apoi sa iti cada in borcan.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mar 02, 2014 8:49 pm

Si eu am inceput recent sa folosesc adezivul darwi. Am avut emotii initial pentru ca eram obisnuita cu cel de la Pentart, dar se pare ca darwi e foarte bun si are un pret mai bun.
Sus In jos
Nico4u
Nico4u
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/02/2014
Mesaje : 2
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
feminin

Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 3:46 am

Buna , eu folosesc adezivul Multi pe care il cumpar direct din magazinul Profiart si mi se pare cel mai bun adeziv raportat la calitate si pret :270437:  ( am folosit si lac adeziv de la Pentart insa mi s-a parut ca se lucreaza mai greu cu el ,mie personal mi se rupea servetelul  plange  )
Sus In jos

Continut sponsorizat




Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce adezivi recomandati?   Ce adezivi recomandati? - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ce adezivi recomandati?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: