decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Arte plastice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 1:43 am

Rox, lucrarie tale sunt f frumoase si ideea ta de a picta tricouri e f buna
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 9:12 am

Bravo, Mara esti talentata cred ca vor iesi niste lucrari ''bestiale'' combinand cele doua tehnici.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Feb 20, 2012 8:32 pm

Buna, oi fi talentata dar nu am nici un curs la baza.Unde se fac cursuri acreditate???Voi stiti???Pictura profesionista si nu ptr recreere.
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 8:01 am

aplauda Mara. Acum 10 ani eu am făcut un curs de pictură la Cercul Militar Național, acum nu știu unde se mai pot face.

Mai pun și eu un tablou făcut cam în acea perioadă, o copie după Van Gogh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 10:29 am

Ce talent aveti.
Foarte frumoase sunt lucrarile voastre. Felicitari
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 10:35 am

Felicitari Crissy, e super tabloul tau.

trandafir
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 8:26 pm

Buna, multumsc Crisssy ma voi interesa.Pupici
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 21, 2012 10:26 pm

crissy ca de obicei este superb. jos palaria
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 1:02 am

Vă mulțumesc fetelor de aprecieri, dar tabloul e de acum 10 ani :600869:. O să pozez și altele mai ,,recente,,, adică de acum 4-5 ani, asta dacă nu vă deranjează. :40803:


Ultima editare efectuata de catre Crissy86 in Mier Feb 22, 2012 1:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 1:03 am

ce e frumos nu deranjeaza. prieteni
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 5:57 am

Crissy ar trebui sa faci un tutorial cu materiale reciclabile, am pierdut acum momentul cu martisoarele, dar poate ai o alta ideie unde pot fi folosite in infrumusetarea altor obiecte.
Imi plac tare mult martisoarele tale si ideia cu plasa este formidabila.... :51358:
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Feb 22, 2012 6:11 am

Mulțumesc Miha sarut
Gabi, înțeleg că te-ai uitat pe blog. Ideea cu plasa nu-mi aparține, ci doar ideea de execuție a mărțișorului. În realizarea tutorialului cam am rețineri pentru că nu mă prea pricep la explicații. O să mă gândesc și poate o să las pozele să ,,vorbească,, 10
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 24, 2012 7:46 am

fetelor, ce lucrari frumoase!
ideea cu tricourile mi se pare magica!!
o sa imi iau si eu acrilice speciale sa incerc sa decorez ceva pt la vara
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 05, 2012 8:15 pm

Foarte frumoasa sticla ! felicitari Elena si la mai multe :-)

Flavia
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Aug 19, 2012 9:26 am

Mi-a placut la nebunie tot e am vazut aici,sunteti foarte talentate,felicitari!
Am retinut ideea cu triourile, mai vazussem tricouri pictate inainte, dar astea sunt chiar deosebite! Am in plan pentru viitor sa le personalizez si buburuzelor mele niste tricouri in stilul acesta.
Din cand in cand mai inmoi si eu pensulele in culoare, dar mai mult in joaca.
Am pictat niste stegulete pentru o parada de ziua Pamantului la care a participat fetita cea mare:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

...centrul un tablou in stil patchwork...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Un mic tablou de iarna in care am imbinat mai multe stiluri...scrapbook, pictura, desen..pomul , cadoul si steaua sunt facute din mai multe straturi de servetele mari de bucatarie lipite intre ele, iar textura e realizata manual folosind diferite instrumente de prina casa, precum capace de la sticle.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Aug 19, 2012 9:32 am

Interesant. Vad ca ai idei nu gluma, felicitari Mihaela si la mai multe realizari frumoase.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Aug 19, 2012 6:51 pm

Felicitari Mihaela ca reusesti sa "domesticesti " culorile ....eu am o relatie cam ..."tumultuoasa" cu acrilicele ! rusinos
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Aug 19, 2012 8:10 pm

Multumesc.Nu as putea spune ca le domestics, fac multe incercari pana iese ceva de care sa fiu cat de cat multumita, si ma misc foarteee incet din cauza asta rusinos
Si da, de idei nu duc lipsa, (nu ca ar fi toate stralucite...) , doar de timp, materiale si bani... :lightbulb-idea::
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 01, 2013 11:27 pm

:clapping-hands: felicitari pentru picturile si obiectele pictate ce le-ati postat aici. Ma alatur grupului de picteaza prezentandu-va deocamdata un tablou cu flori si obiecte aranjate in cadru de mine si un peisaj pictat dupa un diapozitiv captat tot de mine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

amandoua sunt pictate in ulei pe panza
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 4:28 am

Frumoase realizari, felicitari.... aplauda
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 7:35 am

gabpri a scris:
Frumoase realizari, felicitari.... aplauda
Thank You trandafir
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 10:09 am

Dora, superbe tablourile!!! jos palaria
Sus In jos
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mai 11, 2013 9:24 pm

ce frumos am inceput ziua de duminica delectandu-ma cu minunatiile voastre.va felicit si mi-a fost tare dor de voi! jos palaria
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 13, 2013 12:58 am

Dora, esti o cutie cu surprize ! Nu pentru mine, care te stiu. Esti plina de talent, doamna !
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 13, 2013 1:38 am

ai Rux, nu ma lauda atat fata rusinoasa
Sus In jos

Continut sponsorizat




Arte plastice - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Arte plastice   Arte plastice - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Arte plastice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: