decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Prieteni necuvantatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 2:04 am

Cu ce se lauda omul cind a terminat de laudat copiii? Cu animalutele de casa, catei, pisici, hamsteri, papagali, iguane...

Pai laudati-va si aici cu prietenii vostri necuvantatori, cu poze si intimplari haioase, de-abia asteptam sa ii cunoastem :dancing:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 8:52 pm

Hai sa fiu eu prima care va arat animalutele mele.Am doi caini.Unul mare care ne pazeste casa cu succes,un metis intre Doberman si Ciobanesc.Il cheama Ringo.V-il arat intr-o poza cu sotul si ginerele meu sa vedeti cat e de mare.Mai am un piticut care sta in casa si daca se poate,vrea sa doarma in pat cu noi..E foarte alintat si nu doarme decat pe pernuta lui sau pe a noastra daca e cazul.Il cheama Oscar si e un Pincher pitic.Fiica-mea l-a luat pentru nepotel.E recomandat pt copii si casa pt ca e mic,nu-i cade parul,nu miroase a caine si e f destept.Invata f repede si e curat.V-il recomand pt copii.Mai am si o pisica jucausa,Tigruta.La primavara o sa va arat si iepurii.Vara crestem cate 30-40 iepuri pe care ii taiem la inceputul iernii si-mi umplu congelatorul.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:03 pm

Elena ce frumosi sint! Poate face Ringo pui si-mi dai si mie unul cind ne facem casa, ca sotzul aferent vrea un ciine rau de paza rosu
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Mier Feb 16, 2011 2:08 am

Draga mea,Ringo saracul nu stie ce e aia fetita,ca nu l-am dus nicaieri.E fecior.Dar daca ti-as gasi unul,va trebui sa vii sa-l iei.Sa stii ca gasesti si pe net la preturi bune.
Sus In jos
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 12:55 am

Hop si eu aici sa va prezint familia mea care este formata din 4 pisici , 4 caini si in primavara 7 porumbei care deocamdata stau la socrii.
el este Tomi , acum este cam bolnavior pentru ca sambata l-am castrat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


el e jinxi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ricki, pisica mama

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


rita
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

doly, pe el l-am primit bonus cu casa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



taki

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Abia astept sa vina primavara sa pot sa ma ocup si de ei putin, sunt foarte nazdravani si se inteleg foarte bine mai ales dupa ce pisicile papa lapte (curatenia e din partea cainilor, gratis) tavalie
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:03 am

Ce dragut, trebuie sa fie foarte vesela curtea ta!

Noi nu avem animale (inca!) dar pe veranda casei pe care o avem in constructie saptamina trecuta a fatat o catelusa. Are un singur pui, negru cu labutele albe, cu un botic turti, dulce de-ti vine sa-l maninci!
Eu sper sa-l pastram, ca de-acum e al nostru.
Cind trece viscolul o sa ma ocup de deparazitare si ce-i mai trebuie, plus de construirea unui cotet serios.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Vin Feb 17, 2012 3:35 am

Roxi..sa vezi ce fericiti vor fi copii in primul rand cand se vor juca :))
Sus In jos
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Joi Mai 17, 2012 5:46 am

Roxi ce-ti face catelusul ?
Sus In jos
Dynaa
Dynaa
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 02/07/2014
Mesaje : 113
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Vin Iul 18, 2014 2:18 pm

Ce topic frumos, aici e de mine :)
Uite, Niko, ca postez iar pisici, dar promit ca nu va fi o poza pe zi.
Noi avem doua pisici - un grasan lenes si frumos foc, si tot atat de mofturos.
Apoi mai e Punct (Pentru ca al meu iubit nu m-a lasat sa-i pun numele Obama), nebuna si agresiva, care se crede caine (pentru ca nu zgarie, dar musca in draci). Eu mi-as dori si un caine, dar mi-e ca ma da afara din casa daca mai aduc vreun animal :D :D [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Sam Iul 19, 2014 6:02 am

Pisic negru! Am primit si eu unul, cat un pumn de mare, cadou cand am cumparat casa in Bazna. Era intr-o cutie de televizor si-n jurul ei se invartea un doberman gelos.  Saracul a supravietuit vreo 5 ani pe acoperisul unui sopru din vecini. Acolo mieuna, sa aud ca a sosit si sa merg in gradina, acolo nu ajungea cainele. Asta pana intr-o zi cand daramat dobermanul zidul si a trebuit sa fac pace cu vecina. Apoi intr-o noapte a venit la usa otravit, iar dobermanul latra sa vin afara si-l lingea. Din pacate nu lam putut salva dar am ramas cu un gol in suflet . Facea parte din familie.
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Sam Iul 19, 2014 7:14 am

Traiascaaaaaaaa animalutele! Fie la voi acolo. Frumoase! Ati observat ca orice vietuitoare cand e micuta, pui ne cucereste? Cred ca si o cioara si un soricel si un serpisor. si... In fine . Eu nu am animal de companie. Fiindca sunt un om responsabil. Eu nu sunt constiincioasa, perseverenta. Si dc iau un animal , sunt raspunzatoare pentru viata lui. Nu vreau sa uit sa-i dau sa manace sa-l duc la vaccinare, imi miauna sau latra si nu stiu ce-l doare... etc.
Auzi, epilepsie la caini.! Eu nu am mai auzit. Sunt ff curioasa daca stie doctorul nostru veterinar, ca avem, de o boala din asta. daca ar fi depistatt-o , ori mi-ar fi murit potaia.
Daaaar, nu ma puneti la zid. Am doua case. (hihihi) Un apartamant cu curte si doua camere miiic, si casa parinteasca pe care o impart cu fratele meu. Ei in aceste doua locatii am trei caini. Care stau in curtea lor in cusca lor, mananca din troaca lor. Nu ne amestecam unii cu altii.
In schimb am crescut copii, nu e vorba de ai mei. Ai altora. Unii au fost sanatosi, altii bolnavi psihic.Le-am facut mancare, i-am spalat, le-am taiat unghiile, le-am adus jucarii si personaje din povesti, i-am iubit, i-am certat, i-am invatat , i-am sfatuit, despre relatia cu parintii naturali, cu fetele, cu profesorii, cu viitorul lor, i-am invatat sa faca mancare, sa supravietuiasca sistemului,societatii.
N-am lasat sa mai treaca o zi si sa-mi iau salariul Cica asta este karma mea: sa-mi pun viata in slujba altora. Si abia anul asta m-am mai linistit ca pana acuma tot am pus-o.
Acum cresc 3 copii 3,6,9, ani unul mai frumos decat altul, unul mai destept decat altul. Cred ca Dumnezeu a vrut sa ma rasplateasca.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 10:56 am

Iubesc animalele dar am fost ferma si am spus un nu hotarat atunci cand sotul meu si copii au dorit sa aduca un catel in casa. Am stiut de la colegele mele ca greul ar fi fost pe mine. Si am facut bine ca dupa ceva timp in urma unor analize specifice sa descoperit la baiatul meu cel mare este alergic chiar la parul de animale. Asa ca ce ma facem daca aveam un catel in casa? Pentru ca ne atasam de el si ar fi fost greu sa renuntam la el. In schimb am in parcarea blocului o cateluta pe care sotul meu a adus-o cu opt ani in urma si de care sa ocupat foarte bine. Se plimbau impreuna, aproape in fiecare zi, tot cartierul. Stia sa fie cuminte numai cand mergea cu el, statea aproape lipita de piciorul lui. Impreuna cu un vecin italian i-au facut o cusca foarte frumoasa, acum sa mai invechit si sta in ea numai iarna iar vara doarme sub masina sotului meu, chiar si acum cand el nu mai este.
Ca sa vedeti intamplare si cat de apropiata era de sotul meu: cu doua zile inainte de amuri sotul meu, ea sa apucat de urlat noaptea si a deranjat vecinii care au recalamat iar hingherii si-au facut treaba, a luat-o. Dupa doua saptamani am adus-o inapoi, bineinteles ca unii vecini ma injura dar eu stiu ca a fost prietena sotului meu si vreau sa am grija de ea. Si ea stie ca tin la ea si ne plimbam impreuna dar nu tot cartierul pentru ca latra si sare cand nu-i convine ceva.
Nu vrea sa manace crantanele si asa ca ii cumpar oase de vita si ii fac supa. Cam asta este povestea catelusei numita:Frumusica.
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 2:11 pm

Hop si eu cu paranormalu' meu...
Si daca sotul tau in atasamentul sau fata de catea si vitavercea a lasat ceva din sufletul lui in acest animal atunci cand a plecat din aceasta lume? (NU zic ca s-o fi reincarrnat ca ma dati afara de pe forum!!!)
Io zic doar ca l-as trata cu multa atentie pe catel...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 8:57 pm

Pai sa stii ca o tratez cu multa atentie pe Frumusica. O dragalesc, o perii pentru ca acum naparleste groaznic. Am vrut sa o duc la tuns si dr. a spus ca daca nu sta in casa se poate inbolnavi. Nu mai spun ca ii fac mancare aproape in fiecare zi.....ha, ha, ha, ei si fiului meu cel mic care este la dieta. Nu stiu daca v-am spus ca dupa ultima evaluare are mai putin cu 33 kg, mai are de muncit. A inceput sa merga la sala de forta.
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 9:28 pm

da si mie retetaaaaaa! Sar'mana! Ca am mare nevoie!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Iul 21, 2014 12:20 am

A urmat indicatiile dr Andrei Lazlau, a luat legatura cu el pe mp. pe facebook:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Iul 21, 2014 3:29 am

a! Dieta cu multe proteine. Multumesc! Pe mine ma uimesc astea de la Dukan.
Sus In jos
avatar
CODRA
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 27/06/2014
Mesaje : 72
Varsta : 50
Localizare : ORADEA
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Iul 21, 2014 5:16 am

ooooo pai sa ma laud si eu cu puiul meu.e westie si in iunie a facut 9 ani.e sufletul nostru.l-am luat in ideea ca va veni si copilul(sau copii) si va fi o minune si o bucurie sa-i vad crescand impreuna.din pacate,se pare ca nu sunt conforma cu acest univers probabil pentru ca,copilul se incapataneaza sa apara si asa,el,Tommy(numele intreg e Thomas,inspirat dupa febletea mea muzicala,Thomas Anders,brunetul de la Modern Talking iubire )este singurul nostru copilash si il iubim foarte mult.doar ca deja incep probleme de sanatate,unele specifice rasei si de care atunci cand l-am luat,habar nu aveam.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Iul 21, 2014 5:43 am

L-ai tuns!
Bine ca nu ti-a spart vazele!
Sus In jos
avatar
CODRA
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 27/06/2014
Mesaje : 72
Varsta : 50
Localizare : ORADEA
feminin

Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1Lun Iul 21, 2014 8:46 am

sunt poze mai vechi.daca l-ai vedea acum ce blanos e,dar pana miercuri ca avem programare la stilist...trecem la tzinuta de vara...vom fi sexy  :70823: 
iar de spart...nuuuu...e asa de cuminte.nici cand a fost mic nu mi-a ros nimic
Sus In jos

Continut sponsorizat




Prieteni necuvantatori Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni necuvantatori   Prieteni necuvantatori Icon_minitime1

Sus In jos
 

Prieteni necuvantatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: