decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 6:31 am

Foarte frumoase, florile voastre, fetelor! jos palaria
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 11:48 pm

Mihaela eu am primule prin curte un rind intreg,cind o sa infloreasca o sa vi le arat.Le am de ani de zile,m-am inmultit desfacind din ele sau am primit asa ca tine si le-am pus in pamint si le-am acordat mai multa atentie fiind mai sensibile crescind in ghiveci dar s-au adaptat si acum am albe,galbene,mof,ticlam...si asa in doua culori ca ale tale....cred ca nu mi-au inghetat...sper!!!!si eu ma laud cu ele!
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 4:28 am

Sa va pun o poza de anul trecut cu cactusul meu drag inflorit. De multe ori face cite 10-12 flori deodata dar din pacate nu am poze, asa ca o pun doar pe aceasta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Il am de vreo 10 ani. Ii aplic iarna urmatorul tratament: din noiembrie pina in martie nu-l ud decit ffff rar si-l las in balcon. Balconul meu este inchis dar nu cu termopan. Deci e frigulet acolo, ca sa nu spun frig.
Imi dau seama ca trebuie sa incep sa-l ud cind ii dau primi muguri florali. Si sa vedeti ce flori face...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 6:48 am

Cine ma ajuta...am primit azi florile astea nu stiu nici cum le cheama si nici cum sa le ingrijesc...de ce nu ataseaza vinzatorii astia si "manual de utilizare"sa nu nenorocim bietele flori!!!!![url][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 7:14 am

cea rosie pare a fi sporul casei,parca ii place apa destul de mult,cealalalta....nu stiu ce sa zic,fotografia nu este prea clara....sau nu vad bine?dupa frunze pare a fi cyclamen- e putin pretentioasa in sensul ca tb ferita de curenti,are nevoie de temp moderata,de lumina si multa grija cum este udata.ar tb pulverizata apa peste ea....eu am avut una si nu am stiut ca dupa ce se termian inflorirea ii cad treptat si frunzele si ramane bulbul in repaus cateva luni.in acest moment ar tb pusa la intuneric...eu am aruncat bulbul pt ca nu am stiut iar perioada asta de stagnare corespunde verii cand sunt toate inflorite-asta m-a debusolat.nu vreau sa te informez gresit,da si tu un search pe google si vezi daca e vb de florile tale comparand pozele
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 7:57 am

Da, are dreptate Misela, cea rosu-portocalie este Impatiens (Sporul Casei ii zice popular in unele zone, dar eu am intilnit denumirea "sporul casei" la multe specii, asa ca o prefer pe cea stiintifica, pt evitarea confuziilor), iar cea roz Cyclamen.

Uite aici info despre fiecare:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele Coca :flower: link
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 8:11 am

Multumesc mult fetelor..... imbratisare sporul casei,floarea asta parca tin minte ca a mai avut mama mea....o varianta cu frunze si flori mai mici ,alba....dar ff pretentioasa,cum nu-i placea ceva era "cheala" de frunze....cred ca-i modific eu numele din "sporul casei "in "sporul decupajului!"
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 8:23 am

ha-ha-ha.....buuuuna asta cu sporul decupajului!asa s-a intamplat in clasa intai cu fiul meu.invatatoarea ne-a rugat sa aducem cate o floare sa inveselim atmosfera pt micuti si cineva a adus un sporul casei care a fost asezata la loc de cinste si redenumita "sporul CLASEI"!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 1:07 am

Lasati-ma sa pling... plange plange plange ...iubesc si florile...si curtea si gradina.....dar cum sa ma mai impart.....nu-mi mai ramine timp pentru decupaj......nu am mai facut nimic ce tine de el!
si eu am orhide....si de 3 ani infloresc continuu
[url][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url][url][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
craciunita e inca tot rosie.....la o vecina nu mai e!...stiti careva de ce ?
[url][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 7:11 am

Wow, Coca, ce frumoase sunt!!! jos palaria
In special cea galbena, e de vis!!!! blink eye

au inceput si la mine in gradina sa infloreasca narcisele si primulele

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 11:10 pm

Si la mine Daniela!...narcisele tale sint mai frumoase....mi-a adus sora din Anglia niste bulbi de narcise....acolo cresc asa pe cimpie,f frumoase in poze ,sa vedem daca se adapteaza...au boboci sper sa si imfloreasca!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mar 27, 2011 11:13 pm

daniela a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
daniela cum pot sa recuperez floarea? a inceput sa se ofileasca, am si eu una la fel ca a ta, ai vreo idee?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mar 28, 2011 12:58 am

Coca f frumoase orhideele, sa-ti traiasca iubire

Daniela superbe florile de primavara timpurie, trebuie sa fie o minunatie gradina ta trandafir

Eu am avut treaba cu florile mele (de apartament) saptamina trecuta, schimbat de ghivece, curatat si pregatit pt un nou sezon. Sa va arat mini-pepiniera de violete:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Noutati: am o Camellia Japonica cu flori albe (un puiut, de-abia am pus-o in ghiveci, sper sa-i mearga bine) si o Phalaenopsis alba. Fac poze si le postez.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mar 28, 2011 9:19 am

Mihaela a scris:
daniela a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
daniela cum pot sa recuperez floarea? a inceput sa se ofileasca, am si eu una la fel ca a ta, ai vreo idee?

Mihaela, cel mai indicat este sa o plantezi in gradina! Daca nu, macar intr-o jardiniera mai mare!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 12:46 am

Am o orhidee care toata iarna a facut ,si inca mai face,doar boboci care nu au ajuns sa infloreasca ci raman niste gogosi,cum le spune sora mea,care se ingalbenesc si cad...
Am tot sperat ca isi va reveni dar...numai gogosi...
Aveti si pentru mine vre-un sfat?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 3:34 am

Ionela poti sa pui o poza cu orhideea?
Si sa-mi explici cum o ingrijesti? Unde e localizata, cita lumina are (soare direct sau umbrit), la cit timp o uzi si cum...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 3:50 am

fetelor azi mi-am cumparat un plic cu seminte de sporul casei multicolore si unul de muscate
daca pun semintele intr-o glastra are ceva?
nu prea ma pricep la gradinarit
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 3:51 am

Miky trebuie sa scrie pe plic cum se planteaza. Succes trandafir
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 3:54 am

scrie sa le pun in rasadnita, eu nu am asa ceva si de asta intrebam daca le pot pune in glastra
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 4:05 am

Rasadnita se poate improviza. Uite am dat pe google 'rasadnita' si asta e primul link pe care l-am gasit: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Este o idee excelenta.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 4:09 am

mersi rox Thank You
ma duc sa ma uit prin curte sa vad ce gasesc
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 4:11 am

Sigur gasesti ceva.
Si vezi ca microbul gradinaritului e la fel ca cel al decoupage-ului - odata ce te-a prins, ala esti bucurie
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 4:15 am

asta o stiu caci in fiecare an cumpar seminte, flori , lampi solare, etc
azi mi-am cumparat si 2 lampi solare la pretul de 10 lei amandoua
problema mea este la muscatele curgatoare, am 5 ani la rand in care cumpar muscate si pana vine iar primavara se ofilesc, nici nu stiu ce sa mai fac
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 7:37 am

nu mai cumpara curgatoare- sunt mai susceptibile la inghet- si maia les daca le cumperi din comert sunt umflate cu tot felul sa reziste fix un an. Si eu aveam dambla cu muscatele curgatoare- dar m-am lecuit- acum am numai zonale( cele inalte)- rezista f bine si parca`s mai frumoase si se potrivesc de minune cu clima de la noi.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 31, 2011 9:59 am

cu toate ca in fiecare an am cumparat muscate curgatoare si mereu am spus ca nu mai cumpar, azi am fost la brico si am vazut muscate curgatoare -10 bucati la 16 lei
si am stat asa de mult in dubii, sa iau sa nu iau, pana la urma nu am luat. dar motivul pentru care m-am dus a fost caci au anuntat in oferta ca au petunii - 10 buc la 13 lei si begonii - 10 buc, la 13 lei
cand am ajuns nu era nimic, dar am luat niste seminte si 2 lampi solare, in fine am deviat de la subiect , de petunii si begonii ce sfat imi dai?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: