decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:12 pm

Minunate Crissy ! jos palaria
Dar de unde cumperi aceste materiale, pietricelele si sarma ? cam ce preturi au ?

Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:19 pm

Merci de aprecieri. Eu iau absolut tot de pe site-urile din America şi Anglia, că sunt mult mai ieftine.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:20 pm

mai crissy cand ai timp sa faci si decupaj si bijuterii? esti o comoara la casa omului campion
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:27 pm

Mulţumesc Mihaela. Fac eu multe lucruşoare în perioada asta pentru că nu am serviciu. Eu lucrez doar din mai până în octombrie aprox, iar masterul e pe terminate, mai am jumate de an. Când voi începe lucrul intens nici nu voi mai avea timp să admir lucrările postate.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:29 pm

Crissy draga mea, da-mi si mie te rog mai multe indicii despre magazinele online din UK si USA de unde te aprovizionezi imbratisare
Eu pina acum nu am comandat materiale decit din tara, dar am tot auzit ca e mai avantajos din strainatate.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:31 pm

Păi îţi dau Pm, nu?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:32 pm

A, poti scrie si aici, ca doar e topic dedicat bijuteriilor, ne putem impartasi informatii utile la bijuterit prieteni
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:38 pm

iti vei face tu timp macar 30 de minute sa vezi ce s-a mai lucrat, ca nu poti sa rezisti tentatiei blink eye
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:41 pm

Magazinele de la care am cumpărat materialele le-am găsit pe Amazon-ul din Anglia şi cel din America. La orice produs care vine din afara UE trebuie plătită vamă la noi în ţară, adică 24% din factură.

Mihaela, voi fi plecată din Bucureşti şi s-ar putea ca internetul să nu meargă pe acolo din păcate, parcă aş fi la capătul lumii
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 08, 2011 4:18 am

Am mai făcut un pandantiv din sârmă placată cu argint, având o piatră albastră de sodalit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 08, 2011 7:40 pm

Crissy,ma dai gata cu bijuteriile tale!!!!!Ce grosime are sarma argintata?E scumpa?
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 8:09 am

Mulțumesc de aprecieri. Am folosit sârmă de 0,5 mm și de 0,35 mm. Sârma am luat-o din Anglia și e de 20 m și de 50 m, nu e foarte scumpă, e accesibilă, dar trebuie cumpărate cantități mari.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 9:14 am

Crissy86 a scris:
Sârma am luat-o din Anglia , nu e foarte scumpă, .

uimit uimit
cum din anglia? si nu este scump? taxele , in fine tot coletul ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 6:48 pm

Păi din Anglia nu e scump pentru că nu se plătește nicio taxă, la toate produsele din UE este așa. Alta e discuția pentru produsele din America, China.... unde se plătește destul de mult și transportul și TVA-ul de 24% din valoarea facturii la noi în țară.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 8:31 pm

si de exemplu daca vreau sa comand produse de pe un site din itaila , cum este? la taxe ma refer?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 8:43 pm

Italia nu face parte din UE? Nu știu exact la ce taxe te referi. Știu că la produsele din afara UE plătești în România TVA-ul de 24% din valoarea facturii.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 8:46 pm

asta pe langa taxele de transport? nu ma pricep prea bine la taxe
de ex: cat te-a costat pe tine transportul, in afara de valoarea coletului, adica a produselor cumparate , asta ma intereseaza cat este transportul
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 9:10 pm

Acum depinde, de la un magazin la altul, poţi plăti 5 euro sau 50. Eu am plătit transportul din America vreo 6 dolari, dar la noi am plătit și TVA, adică: produse+transport (le plătești cu cardul pe internet magazinului de unde ai comandat)+ TVA 24% din factură (cât ai dat și pe produse și pe transport).
La produsele din Anglia am dat vreo 10 lire transportul. Am plătit magazinului, cu cardul pe net, produse+transport și au ajuns produsele la poșta de care aparțin. Acum cred că am fost mai explicită.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 9:17 pm

da crissy acum am inteles perfect modalitatea de plata , multam pentru lamuriri 13
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 9:26 pm

Crissy,nu cumva ai dat prin cautarile tale de bratari de lemn simple,pentru a putea fi pictate,ornate,decorate sau 'decupate'?!
Am gasit ceva la noi dar,la preturi incepand cu 14 lei cea mai mica,pentru mine sunt scumpe... Eu cu cat le mai vand?!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 11:33 pm

Cu plăcere Mihaela. Ionela, nu am căutat obiecte de lemn și nici n-am dat de ele din întâmplare. Dacă găsesc ceva te anunț.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 11:38 pm

Multumesc frumos,Crissy!
Ti-am spus ca esti o comoara la casa omului?!
Daca, din intamplare,dai peste ceva,te rog sa-ti amintesti si de mine...
Dau cafeaua la o intalnire live!
Si,ca tot suntem aici,de ce nu incanti ochii fetelor si cu noua ta postare de pe blog?!
Am vazut-o de dimineata...si este magnifica!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 11:50 pm

Mulțumesc de aprecieri Ionela. Să știi că ultimele creații sunt postate pe pagina anterioară, așa că fetele cred că le-au văzut.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Apr 09, 2011 11:55 pm

Te rog sa ma scuzi,piesa cu jad nu am apucat sa o vad si aici. Si arata superb,arata la toata lumea,cum imi place mie sa spun...
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 10, 2011 1:54 am

Ionela, să știi că m-am supărat că n-ai văzut-o aici. Glumesc, bineînțeles. Mă bucur că place și altora ceea ce fac. Thank You
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: