decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Bijuterii handmade deosebite   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 8:12 am

Puteti vedea creatiile mele pe - xxxxxxxxxxxxx
Pentru comenzi lasati va rog mesaj pe adresa xxxxxxxx


Ultima editare efectuata de catre miky in Lun Iun 27, 2011 8:29 am, editata de 1 ori (Motiv : spam - Miky)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 8:26 am

trendybijoux te rog sa citesti regulamentul forumului - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


4. Nu postati pe forum datele dumneavostra private (adresa, telefon, adresa de e-mail) pentru acestea folositi mesajele private.

5. Linkul blogului dumeavoastra in semnatura este acceptat doar daca pe blogul dumeavoastra se afla unul din bannerele noastre, la prima abatere veti primi avertisment, la a doua abatere veti primi inca un avertisment, iar la a treia abatere bann. - bann 10 zile.

16. Este interzisa postarea pe forum a anunturilor, a link-urilor cu caracter publicitar, a reclamelor si nici nu se poate folosi mesageria privata pentru aceste anunturi. Mesajele postate cu acest caracter vor fi sterse fara preaviz, iar utilizatorii care nu respecta regula vor fi bannati pe o perioada de 30 de zile.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:27 am

Am facut cateva bijuterici mai valoroase care se pot vede pe blogul meu si/sau pe face book dar aici o sa va arat doar pe cea care mi-a furat inima iremediabil : o bratara din perle de Mallorca cu o inchizatoare deosebita placata cu aur
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:28 am

este foarte frumoasa, dar nu este prea mica ? ce diametru are ? cel putin asa se vede din poza.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:30 am

Nicoletta foarte frumoasa si eleganta bratara, coincidenta face sa am si eu in lucru acum una din perle Swarovski si margelute toho rusinos
Am o intrebare: cum faci tu prinderea la capete, adica cum se face legatura intre firul pe care insirir margelele si incuietoare?

Si inca una - cum te gasesc pe FB?
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:44 am

Eu am mana mai groasa, is hranita bine maica,adica... mult nu bine... si imi e o idee lejera. deci are lungimea de aprox 19 cm, chiar 19,5 . Nu pot masura exact din cauza felului incuietorii.
Incheierea se poate face in vreo doua feluri: cu capat de nod, parca-i zice si cu crimp. Mie imi e mai usor cu crimp si folosesc guta. NU m-am impacat cu sarma siliconata.
La guta poti face si nod fara crimp...
Aaaa si n-am cleste din ala de crimp ce io am 25-30 de lei sa dau pe el??!!
I-am facut si cercei....Offf, de ce trebuie sa o vand??? Sau mai degraba de ce nu-s asa de eleganta ca sa o pastrez...
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:58 am

superba bratata Nicoleta ....a furat si inima mea , nu doar pe-a ta iubire
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 2:59 am

esti o artista jos palaria
pot sa te rog sa faci o poza fix acolo unde ai prins crimpul ? te rog ramin datoare imbratisare

io am cleste de crimpi (cadou) dar nu prea stiu sa-l folosesc (inca) rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 3:45 am

eu zic ca te luminezi mai bbine de aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ca am eu un ap fota, daaar... nu pre se vede
Multumesc nico, multumesc Roxanne!
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 4:57 am

Merci Nicoletta, eu as fi vrut sa vad exact cum arata la bratara ta imbinarea celor 2 sirme la incuietoare.
O sa gasesc cumva o solutie.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Iul 01, 2011 5:37 am

Gata, am venit din drumurile mele si fac poza imediat
Iat-o
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si imi cer scuze de intarziere daer i-am dus mancare tatei si...
Sper sa iti ajute, daca tu zici ca e mai bine asa!
In orice caz sunt disponibila oricand la alte indicatii.
O sa caut si poze pe net daca zici ca nu te lamuresti, parca am vazut undeva, daca nu o sa fac eu pas cu pas...
Am gasit aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Din pacate trebuie sa te inscrii la ele, dar eu zic ca sa merita sa pierzi juma de minut pentru asta!
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 2:26 am

Nicoletta multumesc din suflet pt poza imbratisare
Problema mea era urmatoarea: cum prind de incuietoare cele doua sirme pe care am insirat margelele. La inceput (prima parte a incuietorii nu e greu, dar ma intrebam cum fac la sfirsit sa ascund capetele sirmelor dupa plierea crimpului...

In alta ordine de idei vreau sa-ti recomand folosirea de wire guardians, care arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sint f utili intrucit protejeaza sirma tocmai unde este cel mai expusa (la contactul cu incuietoarea) si dau si un aspect mai frumos bijuteriei.
Exemplu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O simbata frumoasa creatoarelor de bijuuri imbratisare
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 3:30 am



Nicol esti o maiestra in ale bijuteritului, foarte frumoasa bratara.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 1:59 am

Multumesc cui n-am multumit, inca.
Ieri noroc ca am pastrat 3 bijuterii in buzunar, pe care le aveam comanda ferma in rest am vandut tot si am comanda de o dublura la aceasta bratara. Desi...tare i-as pune ceva in plus sau.. altfel.
Offf, e prima oara cand fac la fel cu acordul celor doua cliente.
Roxana , stiu dar nicio data nu am aplicat.Multumesc de sfat. Daca are acum cand fac iarasi comanda o sa cer si d'astea sa fie intr-adevar perfecte.

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 2:56 am

Nicoletta, de unde comanzi chestii de-astea?
Cred ca mi-ar trebui si mie, nu stiu exact la ce, cand si unde dar, nu strica...
Si, inchizatoarea?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 5:45 am

v-am facut o lista care v-a speriat cu link-uri. Si cu tutoriale si cu magazine. si cu tot ce am vazut eu...
Uite comanda e cam gata ( pe breslo) si uitasem de chestioarele astea; eu nu stiu in engleza sunt niste ob care ascund crimpurile.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 8:36 pm

Nicoletta vorbesti despre crimp covers?
Am si eu si le folosesc, intr-adevar schimba imaginea bijuteriei rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Iul 04, 2011 12:10 am

da!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Iul 04, 2011 6:52 pm

Aveti, aveti dar nu spuneti de unde sa iau si eu!
:sFun_tease2:
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Iul 04, 2011 8:07 pm

Ione eu le-am luat in general de pe Breslo, pe cele mai bune (placate cu Ag) de la Cristina Cristea, care are temporar magazinul inchis.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iul 05, 2011 12:20 am

IONELA, doar tia-m spus ca sunt la linkuri utile muuulte cu magazine. Eu le-am colindat pas cu pas si mm cu mm (virtual bre!) dar de cumparat am cumparat de pe breslo de la ADALEE, mai mult ca e foarte rapida si gasesti la ea mai de toate si de la Simoshop ca e mai ieftin. Adica ... era!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Bijuterii handmade deosebite   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iul 05, 2011 7:16 am

Va invit sa vedeti creatiile mele pe XXXXXXXXXXXXXXX
Pentru comenzi lasati mesaj pe adresa XXXXXXXXXXXXXX


Nu este prima oara cand ti se atrage atentia dar, te asigur ca este ultima.
Te invit sa citesti, din nou, regulamentul forumului.


Ultima editare efectuata de catre ionela in Mar Iul 05, 2011 8:00 am, editata de 1 ori (Motiv : sters reclama)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iul 05, 2011 7:27 pm

Hai bre ca n-are decat un singur scop: reclama!
Astia sunt din-aia care vor TOT REPEDE.

Ne-a gasit si pe noi alea... sa cumpsram. Nu ca n-am putea cumpara , ci n-are nici un farmec daca nu-i facut de noi!
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iul 05, 2011 7:33 pm

nicoletta a scris:
[...]am cumparat de pe breslo de la ADALEE, mai mult ca e foarte rapida si gasesti la ea mai de toate[...]
De acord, Liana (Adalee) este prompta, are produse foarte bune (calitativ) si preturi rezonabile.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Iul 06, 2011 5:19 pm

Din pacate nu am mai intrat pe acest forum ca sa postez iar anunt..nu-mi dau seama de ce tot apare anuntu..imi pare rau..
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 5 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: