decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 decoupage pe lumanari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
adinasimon
adinasimon
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 06/12/2013
Mesaje : 1
Varsta : 39
Localizare : sangeorgiu de mures
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Lun Dec 09, 2013 10:36 pm

Buna,

as vrea sa stiu daca ati folosit tehnica servetelului pe lumanari si daca da, ma intereseaza daca aceste lumanari pot fi aprinse? Nu I-a foc servetelul? sau daca este o alta tehnica prin care servetelul sa arda o data cu lumanarea. Multumesc
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mar Dec 10, 2013 7:43 am

Se folosesc lumanari mai groase care ard in interior si exteriorul ramane astfel ne atins. Eu folosesc adeziv special pentru lumanari de la Stamperia.Iata o fotografie cu doua din lumanarile decorate anul acesta, cea mai mica este de 8 cm cealalta de 10 cm:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
anamaria
anamaria
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 24/10/2014
Mesaje : 4
Varsta : 33
Localizare : Iasi
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Vin Oct 24, 2014 1:17 pm

buna, am si eu o intrebare , la lumanari , ce materiale am nevoie pt aceasta tehnica?
Sus In jos
anamaria
anamaria
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 24/10/2014
Mesaje : 4
Varsta : 33
Localizare : Iasi
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Vin Oct 24, 2014 1:19 pm

Gabriela am vazut ca esti din iasi, de unde ai procurat materiale ? sunt magazine de genu? eu de cateva zile m am apucat de facut lumanari decorative si mi ar place sa incerc si tehnica asta pe ele.
Sus In jos
Adina
Adina
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 01/09/2014
Mesaje : 115
Varsta : 46
Localizare : Arad
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Vin Oct 24, 2014 6:49 pm

Da,sunt magazine de art&hobby si acolo gasesti toste materialele de care ai nevoie. Pensule,servetele,adeziv,lac etc.
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Vin Oct 24, 2014 11:17 pm

Anamaria tu te refereai probabil la magazine fizice din Iasi. Si noi avem ai in Tg-Mures vreo doua magazine de art and hobby, dar multe produse le iau din magaxine virtuale, gen [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si altele, cate si mai cate!
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Vin Oct 24, 2014 11:19 pm

Cei de la complexart au o sectiune pentru confectionarea de lumanari [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 8:48 pm

Eu prefer decorarea lumanarilor cu pistolul special ... am incercat si adezivul insa ma fascinat aparatul de decorat .
Am scris aici despre asta : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si Miki are un tutorial pentru decorare lumanari cu lingura incalzita ! Am sa o rog sa-l puna si ea aici !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com

Continut sponsorizat




decoupage pe lumanari Empty
MesajSubiect: Re: decoupage pe lumanari   decoupage pe lumanari Icon_minitime1

Sus In jos
 

decoupage pe lumanari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: