decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Prezentare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Sept 23, 2013 9:03 pm

Buna ziua!Ma numesc Ramona am mai fos inscrisa pe acest forum dar din cauza problemelo care le-am avut nu am mai putut intra nici pe site nici sa mai lucrez si asa mi-a fost anulat contul..ma bucur sa fiu din nou alaturi de voi si sper ca de acum inainte sa incep din nou sa lucrez ...imi place tare mult decupajul nu sunt o artista dar sper ca alaturi de voi sa devin....va pup pe toate si va urez o zi buna
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Sept 23, 2013 10:42 pm

Ramona , bine ai revenit ! Poate , incet incet te mobilizezi ... eu nu cred ca as mai putea trai fara decoupage !
Nici eu nu ma consider un artist , conteaza sa faci cu placere ce faci si tunci e minunat !
Nu ezita sa pui orice intrebare , chiar daca tie iti pare banala .
Spor la treaba ... imbratisare 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 08, 2013 5:20 am

bun venit noilor membrii.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 20, 2013 2:37 am

Buna. Numele meu e Tania, si sunt o incepatoare in ale decoupage-ului!
Sper sa invat cat mai multe de la voi .

Am facut cateva cutiute pana acum, unele nereusite, altele banale, inca nu ma descurc cu tehnici speciale de crapaturi si patine.

Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 5:56 am

Bine ai venit, Tania...imbratisare 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 6:30 am

Ai gasit locul potrivit, Tania! Esti bine venita!
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 9:12 am

va multumesc! de cateva zile va tot citesc si azi eram asa suparata ca nu prea e activitate!eu am doua fetite mici si sunt pe un forum de copii de cand fetitele erau proiect doar si eram obisnuita cu activitarea te acolo , inclusiv o cafeluta virtuala mi-ar place sa beau cu voi dimineata:)
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 5:34 pm

Si noua ne-ar placea, Tania. Eu am serviciu, gospodarie, menaj si timp foarte putin, iar sambata cend sunt acasa recuperez ce nu am reusit in saptamana ce a trecut.
Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 27, 2013 11:50 pm

Buna tuturor,

Ma numesc Ramona si mi-am descoperit aceasta pasiune de a infrumuseta lucrurile cu tehnica servetelului, de curand. O fac din placerea de a darui celor dragi lucruri inedited, o fac din nevoia de a ma deconecta de la provocarile si solicitarile jobului meu. Sper sa gasesc aici alaturi de voi, cele experimentate, raspunsul la toate intrebarile mele. Mentionez ca sunt nerabdatoare sa particip si la seminariile voastre, ca sa pot sa imi imbunatatesc tehnica.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 12:30 am

Bine ai venit, Ramona! Cu siguranta ai ajuns unde trebuie.
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 1:15 am

Bine ai venit, Ramona, iti spune tot o incepatoare pasionata:)
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 7:06 am

Bine ai venit Ramona, daca te grabesti sa faci 100 de postari pe forumul nostru vei putea accesa tutorialele postate de noi si o sa poti alege ce anume vrei sa inveti. Mult succes!
Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 8:25 pm

gabpri a scris:
Bine ai venit Ramona, daca te grabesti sa faci 100 de postari pe forumul nostru vei putea accesa tutorialele postate de noi si o sa poti alege ce anume vrei sa inveti. Mult succes!
Buna,

AM o dilemma, am nevoie de 50 sau de 100 de postari ca sa pot accesa sectiunea de seminarii si tutorial?

Multumesc anticipat pentru lamuriri,
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 10:11 pm

Eu cred ca de 100:)

Buna dimineata!

Ramona, tie ce iti place cel mai mult sa faci? Sau ce anume ai incercat deja??

Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Oct 28, 2013 10:43 pm

Jadehomedeco a scris:
Eu cred ca de 100:)

Buna dimineata!

Ramona, tie ce iti place cel mai mult sa faci? Sau ce anume ai incercat deja??

Pai, eu am descoperit tehnica servetelului cu ceva timp in urma in cadrul unui atelier de reciclare creativa, in cadrul caruia am redecorat borcanele de prin casa, de prin firma, etc. Si asa am inceput simplu pe borcane, apoi am facut o rama foto de prin casa, niste tocatoare abandonate de a le maica-mii, si incet, incet s-a prins "microbul"....Oricum eu lucrez la nivel de incepator, imi place pentru ca din momentul in care ma apuc de lucru, intru intr-o lume a mea, in care ma simt fascinant.... Am transformat pana acum cateva ghivece de ceramica, cateva linguri de lemn, tocatoare, un suport de cutite, in general lemnul imi place cum se lucreaza, insa nu m-as da inapoi si de la alte tehnici, daca le invat....

Tu cu ce ai inceput?
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 12:03 am

Eu am inceput cu niste cutiute de lemn pt fetite, apoi un scaunel pe care l-am pus azi in galeria mea, apoi am incercat pe portelan, esec, pe sticle esec, asa ca m-ar ajuta daca ma inveti si pe mine partea cu sticlele si borcanelele, am si eu stranse cateva in casa care asteapta decorarea
Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 12:10 am

Jadehomedeco a scris:
Eu am inceput cu niste cutiute de lemn pt fetite, apoi un scaunel pe care l-am pus azi in galeria mea, apoi am incercat pe portelan, esec, pe sticle esec, asa ca m-ar ajuta daca ma inveti si pe mine partea cu sticlele si borcanelele, am si eu stranse cateva in casa care asteapta decorarea

pe borcane am aplicat grund si apoi adeziv pentru decoupage si servetelul, am lasat sa se usuce si a doua zi am lacuit....O sa postez in galerie cateva borcane facute din joaca...
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 12:19 am

Merci, abia astept!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 6:07 pm

Eu aplic pe sticla dupa grund , un strat de acrilic culoare unica sau in degrade ! Depinde de servetelul ce-l aplic apoi .
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:04 pm

Roxana, nu mi-a iesit deloc degradeul:( adica mai multe culori in fond:(((
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:07 pm

Realizarea fundalului in degrade se realizeaza cu miscari foarte fine , cu o pensula foarte lata ! Lucrez la mai multe proiecte acum si cand voi face din nou acest degrade , am sa filmez ! Nu e greu daca prinzi putin tehnica !
Poti face degrade si cu un buretel !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:29 pm

Uh, inteleg ce spui, am incercat cu pensula lata, dar se amesteca culorile, probabil nu am inteles eu exact cum iau culorile pe pensula:(
Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:40 pm

Jadehomedeco a scris:
Uh, inteleg ce spui, am incercat cu pensula lata, dar se amesteca culorile, probabil nu am inteles eu exact cum iau culorile pe pensula:(
Buna,

Eu dupa grund, am adaugat un strat de acrylic colorat, gen rosu, apoi dupa ce s-a uscat am aplicat un strat de acrylic alb, dar fara sa insist sa se acopere integral stratul de acrylic rosu. Ma refer la borcanul cu bicicleta.
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:45 pm

Eu pr cutiiutele de lemn vroiam degradeul.
Am o cutie cu fond alb, pe care sint fluturasi colorati si parca e prea simpla sa o las asa, trebuie sa ii aplic ceva fond:(
Si culmea culmilor, zici ca nu mai stiu sa aplic servetel mare:( desi am urmat si sfaturile roxanei, sa las putin adezivul sa se usuce, tot face cute, se increteste usor sau efectiv nu pot sa il intind perfect plan:(((


Uite si cutia cu fluturasi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si sa nu se supere nimeni ca postez aici, am pus si o poza cu cafea:)

Ce as putea sa mai fac sa o mai colorez?:)
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Oct 29, 2013 7:59 pm

Tania , pun postarea de mesaje succesive pe baza faptului ca inca nu ai terminat cafeaua :600869: (le-am unit eu acum )
Pune poza si la subiectul tau si discutam acolo . Poate va fi de ajutor si altcuiva .
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com

Continut sponsorizat




Prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare   Prezentare - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Prezentare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Prezentare utilizatori-
Mergi direct la: