decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 19, 2011 9:36 am

hmm, am aflat inca ceva..deci asa trebuie dat grundul. Cred ca asa l-am aplicat si eu, ca altfel nu prea se prindea. In plus, l-am diluat putin. Miha, tu il amesteci cu putina apa ?

Cred ca asta-seara sau maine va voi prezenta si eu prima mea lucrarica.
Deocamdata, nu e terminata, sunt la al doilea strat de lac. Ca sa se usuce mai repede lacul, tin cutia pe calorifer sau o usuc cu aeroterma. Fac bine ?

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 19, 2011 10:34 am

da magnolia eu mai diluez grundul cu apa, dar nu multa
si eu tot pe calorifer le tin , sa se usuce mai repede , dar astept sa treaca o seara intre grund, acrilic si decoratea obiectului
te-as sfatui si pe tine sa faci la fel, stiu ca, caloriferul grabeste uscarea dar este bine sa lasi sa treaca macar o noapte intre aceste faze
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 19, 2011 12:31 pm

Am inteles ! Multumesc de sfat. imbratisare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 6:56 am

fetelor care este denumirea retarderului, ala care incetineste uscara acrilicei?
am tot cautat dar nu am gasit nici-o denumire
aveti vreo idee?


a mi-am adus aminte, am cautat de am innebunit bureti din aceia speciali, adica cei cu maneri de lemn si rotunzi, de unde sa cumpar ca nu stiu
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 9:04 am

Miha,la acest tip de burete te referi ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 9:18 am

da nico da, ala este bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 10:27 am

iti iau eu de la Colorit....au magazin direct in Bucuresti...numai ca, dupa 1 aprilie vor primi transportul din afara...eu am facut o comanda...daca vrei,arunca o privire pe site ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) spune-mi dimensiunile pe care le vrei si ti le adaug la comanda mea...cand vine,ma duc ,le ridic de la magazin,ti le pun la posta si gata...ai si tu buretei bucurie
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 9:53 pm

NICO , NICO si eu as dori tare mult buretei din astia
te rog pot sa intervin si eu = cumparami si mie daca vrei
tare mult ai vreau
se poate ????
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 9:58 pm

da Florin , sigur ca se poate....intra pe site si spune-mi ce marime vrei si-n ce cantitate
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 10:09 pm

multam nico Thank You
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 11:34 pm

Miha & Florin...comanda data
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 11:36 pm

multumesc inca o data nico 5
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 11:39 pm

Nico si eu as vrea daca se poate din fiecare marime cate unul!Asta daca nu deranjez sau nu incurc!
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 11:42 pm

ooo...stati asa ca deschid lista ...nu e niciun deranj...am "avertizat-o" deja pe tipa de la magazin ca voi tot reactualiza lista bucurie

am o singura rugaminte...pana azi la ora 17 las lista deschisa...dupa serviciu ma duc la magazin si ii dau lista tipei de acolo...apoi prin tel e mai greu de actualizat...sper sa ma-ntelegeti...dar pana la 17 aveti timp sa scrieti aici ce doriti

ps : eu mi-am comandat si din aceia negri ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

avem asa :

Miha - 4 buc ( 1 din toate marimile )
gty- 2 buc ( marimile 1 si 2 )
tudorela - 4 buc ( 1 din toate marimile )
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Mar 20, 2011 11:45 pm

Nico multumesc mult!Cred ca vei face coada la posta!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 12:13 am

Va rog sa ma ajutati si pe mine..valabil pentru fetele din Bucuresti. Spuneti-mi unde imprimati voi cu laser pe hartie subtire? Vreau neaparat sa ajung in seara asta sa scot niste imagini.

Multumesc
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 12:36 am

coca imaginile le fur de pe internet, ma uit sa vad ce dimensiuni au, cat de clare sunt si apoi le modific dupa cum am nevoie de ele, ma refer la marime, etc.
dupa ce le modific le salvez intr-un folder si le copiez pe un cd
cu cd-ul la purtator ma prezint la centrul de imprimat si cei de acolo mi le imprima cu imprimanta laser
vin acasa si ma apuc de lucru si tot asa
azi trebuie sa ma duc iar la ei sa imprim cam 4 foi zic eu, sa vad pana la urma

mai ai intrebari? iti raspund cu mare placere
ps: daca vrei niste imagini da-mi un pm si vorbim acolo
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 12:54 am

Mihaela a scris:
coca imaginile le fur de pe internet, ma uit sa vad ce dimensiuni au, cat de clare sunt si apoi le modific dupa cum am nevoie de ele, ma refer la marime, etc.
dupa ce le modific le salvez intr-un folder si le copiez pe un cd
cu cd-ul la purtator ma prezint la centrul de imprimat si cei de acolo mi le imprima cu imprimanta laser
vin acasa si ma apuc de lucru si tot asa
azi trebuie sa ma duc iar la ei sa imprim cam 4 foi zic eu, sa vad pana la urma

mai ai intrebari? iti raspund cu mare placere
ps: daca vrei niste imagini da-mi un pm si vorbim acolo

Eu as fi vrut sa stiu exact locatia in Bucuresti.
Tu scoti pe hartie de 80g sau mai subtire?
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 1:00 am

Carmen...eu cred ca toate xeroxurile pot sa imprime pe hartie de 55-60 g

ai incercat undeva si ti-au dat un raspuns negativ ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 1:05 am

carmen eu am scos pe 80 pentru ca cei de la centrul de xerox au spus ca nu vor sa imprime pe hartie mai subtire din motivul ca se blocheaza imprimanta fiind prea subtire hartia
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 1:16 am

Mihaela a scris:
carmen eu am scos pe 80 pentru ca cei de la centrul de xerox au spus ca nu vor sa imprime pe hartie mai subtire din motivul ca se blocheaza imprimanta fiind prea subtire hartia
Si cum ti-a iesit? Le-ai inmuiat in apa si se vedeau bine pe suport?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 1:18 am

NICOrnea a scris:
Carmen...eu cred ca toate xeroxurile pot sa imprime pe hartie de 55-60 g

ai incercat undeva si ti-au dat un raspuns negativ ?
Am incercat aseara undeva si mi-au spus ca nu imprima pe hartie asa subtire pentru ca li se blocheaza hartia in imprimanta. O sa mai incerc si in alta parte sa vad..
Tu ai scos vreodata? Daca da, unde?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 1:59 am

daca puteti sa ai convingeti sa scoata pe o astfel de hartie , este nemaipomenit - aveti exemplul Mihaelei
si o sa va arat si eu cateva cand or fii gata
incercati sa tratati spunandule ca aveti de scos mai multe pagini si ca o sa tot veniti ( cam 30-40 de pagini , asta ca poate mai se lasa dusi bec )
succes
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Mar 22, 2011 2:20 am

carmen te rog sa folosesti functia EDIT si sa nu mai postezi mesaje unul dupa altul
stiu ca esti noua pe forum si te rog sa citesti regulamentul , il gasesti aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Mar 24, 2011 12:47 am

Subiect inchis contiunuarea - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 16 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: