decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 9:14 am

coca la ce iti trebuie gel intarziator de uscare?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 9:18 am

Coca, daca imi amintesc bine il poti gasi la Complexart, cei din Timosiara. Problema este ca ei nu accepta comenzi mai mici de 150 lei. Au insa tot ce iti doresti. In banii astia iti cumperi tot ce-ti trebuie de la grund pana la hartie de orez.
Cat despre intarziator de culoare, se poate si fara el, stai linistita.
Mihaela, s-ar putea ca eu sa-i fi dat ideea. Am vorbit despre el cand am spus ca l-am folosit pentru umbre. Este bun pentru ca iti permite sa te joci mai mult cu pensula. Dar se poate si fara el pentru maini pricepute.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 9:28 pm

am facut si am esuat
cateva cam nereusite :
-acestea2 nu au iesit cu lacul de crapare ( probabil nu l-am lasat sa se usuce cum trebuie)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

-si acestea care am incercat sa fac ceva umbre si nu le am deloc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

precizez ca nu le-am mai lacuit
o sa vad si cum or iesi si asa
de unde pot lua si eu sau daca aveti posibilitatea careva de aici sa-mi luati si mie un set de buretei din aia cu manere ptr contururi si umbre , caci eu am taiat din diversi si nu iese cum am mai vazut pe la altii
si cum faceti voi dupa aplicarea servetelului ca sa nu se cunoasca marginile : mai adaugati vopsea astfel incat sa se niveleze si sa nu mai fie vizibil servetelul ?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 9:34 pm

Gty, dar ai avut spor nu gluma. Sunt impresionata de ce a iesit cu atat mai mult cu cat vin de la un baiat.

Umbrele si contururile le poti executa cu pensula. Din experienta mea, bureteii nu fot fi folositi cu finete. Si, da, marginile le poti atenua folosind culoarea de fond, aplicata pe langa sau milimetric peste servetel, flosind pensula.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 10:19 pm

Mihaela a scris:
coca la ce iti trebuie gel intarziator de uscare?
Alisit are dreptate.....am citit sfaturile ei si mi-am spus ca daca tot am trimis comanda ....sa le am pe toate!!!!dar dupa cum am mai spus trebuie sa o iau mai "copacel"! rusinos
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 10:27 pm

Florin, dar esti de neoprit! Felicitari! Mie imi plac si asa!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 11:31 pm

gty, foarte frumoasa cutia cu trandafiri aplauda este foarte armonios desenul..
celelalte intr-adevar au ceva probleme cu limita de trecere desen "background" , fondul este parca prea dur delimitat... poate ar iesi mai bine daca din acelasi servetel ai face si fondul...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Dum Feb 13, 2011 11:42 pm

Gty ce spor ai avut!Bravo!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 12:18 am

Gty!ce spor la lucru!de unde atita...inspiratie? si le mai si postezi astazi 14 feb?f frumoase aplauda ...cutia cu trandafiri e din lemn?ca pe toate celelalte le-am indentificat.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 12:26 am

va multumesc
sunteti dragute si ca nu aruncati cu pietre
sunt incercari si mai am mult pana a face delimitarile si umbrele cum trebuie
cutia cu trandafiri este din sticla , o vaza
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 12:30 am

Gty,imi place ce ai facut.Ai pe sticla niste maci roz care sunt mai pali decat fondul.Daca nu te superi,ti-as oferi o sugestie(asa am facut eu )in astfel de situatii,am intervenit cu pensonul cu putina culoare peste servetel si am conturat macii.Daca ai timp intra pe blogul meu si vezi acolo o sticla cu maci rosii(au fost roz pal)pe un fond galbui.Arata mai bine conturati.Spor la treaba!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 12:35 am

Gty i-mi cer scuze te rog de la cutie ...la vaza...e un drum...am nevoie de ochelari numai de stilca nu mi se parea a fi...are o grosime si chiar nu as fi ghicit ca e din sticla....inca o data oops i-mi pare rau!!!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 1:04 am

gty sincere felicitari,
dar te rog sa iti postezi lucrarile la sectiunile corespunzatoare, sticla la subiectul Sticla decorata, si celelalte la Lucrari diverse

multumesc


Ultima editare efectuata de catre Mihaela in Mar Feb 22, 2011 10:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 1:25 am

Mihaela am postat aici deoarece nu le-am considerat bune si neterminate
va multumesc ptr sfaturi
Elena o sa studiez

voi mai amestecati acrilicele cu apa cand le folositi ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 1:53 am

gty nu conteza daca sunt bune, eu nu judec pe nimeni, ce ai impresia ca tot ce fac este bun? nu,nu si eu am greseli ca fiecare.

da eu amestec acrilica cu apa

imi permiti un sfat? foloseste culori calde care sa se armonizeze cu modelul servetelului, vezi tu la vaza de flori ,servetelul este superb dar ai "stricat" vaza cand i-ai aplicat acea culoare care sincer iti zic mie nu imi place deloc. mai bine o lasai alba si era mult mai frumoasa.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 2:01 am

va rog spuneti-mi daca pot dilua cu apa un adeziv pt servetele care s-a ingrosat!!! te rog
sau exista vreun diluant special?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 3:23 am

Nu cu apa. Se imbranzeste. Am patit-o eu.
Habar n-am daca exista altceva, dar apa in niciun caz.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 3:26 am

nu stiu bibi eu am cumparat de la galeriacreativ , ii zice asa "Lac adeziv pentru tehnica servetelului" cu 4,5 lei si este foarte bun, numai cu asta am lucrat
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 3:31 am

Mihaela, ne poti arata cutia? Imi pare rau ca fac si antireclama pentru Art&Hobby, dar de la ei am luat un adeziv (m-am bucurat ca l-am gasit ieftin) pentru decupaj (cutia alba cu capac rosu) care se comporta EXACT ca aracetul: increteste servetelul rau de tot iar lacul imprastie tusele de vopsea aplicate peste adeziv.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 3:39 am

alisit iti dau link-ul care duce direct la pagina cu adezivul , uite aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 4:51 am

Gty, nu te descuraja! Data viitoare vor iesi mai bine!
Important e sa perseverezi!
Mi-e imi plac cutiile cu ursuleti, sunt foarte dragute! aplauda
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 5:13 am

va rog lamuriti-ma si pe mine:
adezivul pt realizarea obiectelor cu decoupaje din hartie este acelasi ca pt servetele?
tehnica difera cu ceva?
ce fel de hartie se poate folosi?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Lun Feb 14, 2011 5:17 am

da, din ce stiu eu da, hartie decoupage, hartie de orez, si nu stiu daca merge cu hartie imprimata acasa, este mai groasa fata de cea pentru decoupage
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 8:57 am

aceasi problema am avut-o si eu cu lacul ecolac si lacul de crapare din 2 componente de la fino, lacuieste cu altceva, cu lac de barci ai incercat? eu din cauza lacului nu am mai lucrat nimic

cazimi zicea asa : lac crapare 1, lac crapare 2 , ecolac, patina
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:03 am

am o nelamurire: pot aplica lac de yacht-uri peste Ecolac?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 10 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 10 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: