decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
SFATURI UTILE Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
SFATURI UTILE Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
SFATURI UTILE Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 SFATURI UTILE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Noi 22, 2012 11:56 pm

Dupa ce am dat mai multe sfaturi celor care le-au cerut pe acest forum, Ioni mi-a sugerat ca ar trebui deschis un topic separat pentru acestea...........si iata ca l-am facut...........
Va arat cateva fotografii interesante, culese de pe diverse sit-uri, cu idei pentru sarbatorile care bat la usa:
1- Un brad facut din ziare, in functie de fiecare se poate alege marimea lui:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2- O ideie pentru cei care nu au spatiu: un brad facut pe un perete din crengi si o instalatie de pom:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3- Un altfel de bradut:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4- O ghirlanda din conuri de brad si coaja de portocala:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asteptam si ideile, sugestiile voastre.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Sam Noi 24, 2012 7:19 am

4- Iata o ideie pentru o coronita:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

5- O alta coronita facuta din dopuri:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

6- Cosulete de hartie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- Daca va plac sau nu sugestiile mele, puteti sa scrieti aici si nu pe alte topicuri pentru ca sa vad si eu daca merita sa mai postez ceva.
- Daca doriti sa impartasiti cu noi din experientele voastre placute sau neplacute pentru a nu le mai repeta si noi.....va rog sa le scrieti aici.
Va multumesc anticipat!!!!!!!!!
Sus In jos
fluturas
fluturas
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 09/01/2011
Mesaje : 313
Varsta : 39
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Sam Noi 24, 2012 10:08 pm

Ce idei minunate. Foarte dragute sint toate ...
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 6:57 am

foarte ingenioase aplauda
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 7:37 am

plange aveam si eu niste linkuri salvate dar saptamana trecuta mi s-a blocat pc-ul si a fost reformatat ...am pierdut tot...tot 9
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 7:39 am

ce naiba s-o fi intamplat ca am scris si nu s-a salvat, in fine.
mie mi se par foarte utile ptr ca nu poti sti niciodata cand ai nevoie de ele.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 7:43 am

Ioni imi pare rau ca ai pierdut tot din PC ...invatatura de minte nu mai salva pe :C nimic ,acolo sa ai numai windowsul si alte programe ,in caz de ceva (cum ai patit tu acuma) poti reformata numai partitia :C imbratisare
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 7:50 am

odata cu pc-ul "curatat" am primit si "instructini de folosire"....s-au exprimat ca a fost (pc-ul).... "varza, varza cu carne"...cred ca se refereau la virusi !
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Dum Noi 25, 2012 8:08 am

Am uitat sa dau adresa de pe care am cules aceste idei:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


puteti gasi aici cam tot ce doriti sa aflati.......
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Lun Noi 26, 2012 7:52 am

si eu sunt abonata la pagina asta ..ramai masca la ce se poate creea din resturile din casa uimit
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 7:00 am

Aha. Vra sa zica n-aveti prea multe sfaturi utile. Las' c-au venit ajutoare.
Daca va spun tot ce stiu eu despre feng shui va dati seama ce ar fi pe degetele mele si biata tastatura?
Sa o luam usor.... Cu scepticii.... Stiti de ce cred eu (si) in d'astea? Fiindca suntem atat de necajiti incat zic eu e bine sa facem cate putin din toate, cat ne putem permite.

Uite avand in vedere ca din cauza hobbyu-lui avem in casa toate prostiile sa va spun o intamplare (cica) reala:

O... Ea are o casa frumoasa luminaosa infloritoare adeca cu flori. Are un servici unde se simte bine si e apreciata. Dar intr-o zi o prietena pleaca ...undeva, in concediu, si o roaga sa se mute la ea in acea perioada ca tot era mai aproape de servici si. cu ocazia asta sa aiba grija sa-i ude florile sa ii hraneasca papagalii, nu stiu ceva....
In fine totul bun si la locul lui in primele zile. Dar la sfarsitul primei saptamani a observat ca e privita agresiv de colegi, seful o critica, starea ei de bine s-a spulberat in vant. A doua saptamana a fost un calvar pentru ea. Abia astepta sa-i revina prietena. Poate in cuibusorul ei ar fi gasit alinare...
Ziua mult asteptata a venit, a deschis usa cu nerabdare si....
...la intrare
... pe o masuta
...o astepta un imens buchet de flori OFILITE!
Si-a dat seama , abia atunci , ca de aici i se tragea tot raul.

Nu tineti in casa lucruri vechi, plante ofilite, moarte, curatenie (ma scuzati) fara aglomerare de mobile, bibelouri sau alte alea, pentru a lasa energiile pozitive sa intre libere in casa voastra.
De aceea sfatuiesc cumparatorii pomisorilor mei, care au diverse scopuri/energii in functie de pietrele care-le compun, sa nu il aseze la intrare ci intr-un colt indepartat, apoi in f de data nasterii are o anumita orientare NV, SE, etc...
Va dau un singur exemplu: IUBIREA
Pentru maritat, pastrat iubitul, sotul, reimprospatata iubirea (maaaaai, nu-i magie neagra)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acest pomisor trebuie pus in dormitor, Nu pot spune directia acum ca nu am datele.
In dormitor fara oglinzi, fara tv. Poti face un colt al iubirii in care sa pui acest pomisori care contine cuart roz o piatra a iubirii, jadeit ( o piatra a fidelitatii si a dragostei) si aventurin (este o piatra a norocului ,a iubirii mature, a sperantei), doua rate mandarine, doua inimi de cristal, cuart, etc. (doua obiecte simbolizand iubirea)
Aceste pietre semipretioase pot fi asociate cu zodii, cu zile de nastere, cu profesii, etc. Iti poti pune o dorinta: sa reusesti profesional- depinde si de profesie acum... ori sa fii sanatoasa, ori sa indepartezi energiile negative (ametistul e fff puternic in acest caz)
Mai sunt si talismane recomandate fiecarei zodii...
Asa ca daca vreti sa va faceti un cadou, ori sa oferiti cuiva eu consider ca e cel mai potrivit. Poate ajuta caminului tau, ori iti poti plati o datorie de onoare la profesor, la doctor, la prietena...
Aaa, si sa stiti ca nu voi alegeti piatra ci ea va lege pe voi. Am auzit-o zilele astea din gura unui mare numerolog si om de bun simt: Mihai Voropchievici. Nu stii cine e???AAaaaa, mare pierdere...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 10:09 am

Eu stiu cine este, l-am auzit si eu zilele astea.. rusinos  ingeras 
Mi-am adus aminte ca am si eu un copacel de hematit, nici nu mai tin minte de la cine il am... suparat  
O fi de rau ca nu tin minte de unde il am?
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 2:26 pm

Hematitul este o piatra puternica, da forta; poti sa-l asezi in SE pentru bogatie, in NE pentru intelepciune, in N pentru destin. Asta asaaa, general ca daca as sti ce-ti doresti mai mult si data si ora nasterii ti-as spune mai multe (aaaa, in timp ... ca nu le stiu nici eu pe de rost, iti dai seama)- Mesaj privat -
Daca ma intrebi serios, nu cred ca are vreo semnificate astrologica, paranormala, cristalo..nustiuce. etc. faptul ca nu stii cine ti l-a oferit.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 6:09 pm

Interesant ce ne-ai inpartasit, Niko, avand in vedere ca ai dat peste inca o sceptica. Am si eu o colectie de pietre, dar nu le dau o foarte mare importanta, poate este gresit. Astept sa ne mai impartasesti din cunostintele tale cand ai timp.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 6:28 pm

Sceptica de mine are 2 rate mandarine. Le-a primit sotul de la niste prieteni. Intre timp...prietenii au divortat. Ne-or fi dat ratele lor?  suspicios 
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 6:47 pm

Doina... poate nu o ai pe cea potrivita care sa TE aleaga!
Rux... Quod erat demonstrandum.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mar Iul 15, 2014 9:57 pm

Nu vreau sa aud Quod erat demonstrandum si la tine Rux o asemenea gandire, samburele incolteste repede in mediu adecvat. Nici eu nu am imbatranit degeaba, Nik.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Iul 16, 2014 5:26 am

Feteloooor, glumeam!!!! Ce sa-mi incolteasca??? Am intrat in al 17-lea an si suntem ca-n prima zi! Nik...cand nu-ti place munca, cand te consideri mult mai bun decat orice oferta, desi ai un bebe de hranit etc..se ajunge la discutii. Nici mama ratelor nu face minuni!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Iul 16, 2014 6:15 am

tavalie tavalie tavalie tavalie tavalie tavalie tavalie 
Stii care oameni apeleaza la ajutoare divinatorii: cei care muncesc de se spetesc, ofera, intelegere, iubire, compasiune, si primesc boli, mustrari, barfe, etc. Ce vrei? incercari...

Si atunci omul intreaba: Cu ce am gresit, si se duce la biserica, la moaste, la fen shui. la ... legea atractiei, vizioneaza "SEcretul", etc. Se zbat sa reuseasca. Si multi reusesc. De aici incep interpreterile...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Iul 16, 2014 9:37 am

Daca ar fi asa, toata lumea ar sta la rand la moaste, la biserici, la ghcitoare, la....care or mai fi suparat  
dar eu cred ca in zicala aceea : ''norocul si-l face omul cu mana lui''.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Iul 16, 2014 10:01 am

Ei....uite aici ar putea fi problema. N-as jura ca am capul ok altfel decat ca pozitie. Eu nu ma intreb niciodata "cu ce am gresit?". Cred in viata de dincolo si ca cea de aici e TOATA o incercare. Plec de la convingerea asta si incerc sa urmez un drum cat mai drept si corect cu putinta. Cred in Divinitate si atat! Nu ma intereseaza sau afecteaza barfele si mustrarile, ci doar ce cred eu despre mine si ceea ce fac. Atata timp cat sunt impacata cand pun capul pe perna...nu ma preocupa nici daca mai apuc soarele de maine dimineata. Iar daca-l apuc si ma trezesc bolnava...cu Dumnezeu inainte! Ori trece, ori trec eu dincolo.

La biserica... ma rog pentru cei dragi, pentru sanatatea tuturor. In ceea ce ma priveste, ii cer lui Dumnezeu doar sa ma ajute sa fiu asa cum vrea El sa fiu. Nu inteleg acatistele in care oamenii se roaga pentru bani. Adica ii cer lui Dumnezeu mai multi de "ochiul d....".
Acum...profit ca ai pomenit de moaste, ca e ceva ce nu reusesc sa inteleg. Deci se trezesc oamenii de dimineata, se ferchezuiesc, parasesc domiciliul avand convingerea ca e un canon care le va schimba viata in bine...si-l calca pe altul in picioare, nu cumva sa vada moastele inaintea lor. Altul moare deshidratat, altul moare ca nu si-a luat medicamentele pentru diabet etc. Asta e credinta?

Legat de feng-shui, NO OFFENSE: ce mi se intampla daca am in dormitor sifonier cu oglinzi? E grav rau? Sa le sparg nu pot, ca daca afla soacra...imi anunta ca iminenti 7 ani de ghinion. Pot sa beau pana cad lata, ca ficatul mi-l rezolva o piatra protectoare a sanatatii? Pot sa nu muncesc si sa vina bani...din piatra aducatoare de bunastare? Ce face elefantelul cu trompa-n sus daca-l primesc in casa? (nu ce face cu trompa, ce face el ca personaj?)
Intreb si eu, ca ignorantu', nu ma injura! Si nu te supara pe tenta glumeata, sunt bine dispusa. A batut Steaua!  :600869: 

Mie toate astea mi se par superstitii, gen...pisica neagra sau ziua de 13. Aaa...sau intorsul din drum. Pai daca ploua si mi-am uitat umbrela, ce fac? Ma duc la munca sa storc rochia?

Gata, ma opresc, repetand "Da Doamne sa mai vorbeasca cu mine!" :))
Pai ori e dezbatere ori nu mai e?
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Mier Iul 16, 2014 1:16 pm

Imi place sa cred despre mine ca sunt un om logic si realist. Daca n-as fi asa crad ca as fi si eu printre pupatorii de moaste. Dar, din pacate, cred, nu sunt.
Cred cu toata fiinta mea in astrologie. Nu a oricui. Si aici sunt astrologi buni si mai putin buni. Si cred deasemeni in numerologie, Poate mai mult.
Din feng shui aplic chestia cu lucruri vechi, flori uscate. Am si fac pomisorii pe care-i iubesc cum va iubiti voi animalutele. Iar intre mine si semipretioase e o relatie speciala.
Nimeni dar nimeni nu ma poate face sa cred ca citrinul nu este piatra mea de suflet.
Dupa ce am scris acest articol. N icoleta Svarlefus(un astrolog prin excelenta fff bun) proprietara site-ului si ea leoaica cum sunt si eu s-a indragostit iremediabil de aceasta piatra.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Deci adopt cate ceva din fiecare. Cat despre biserica... E un taifun in sufletul meu. De can cred ca trec intr-o alta dimensiune, ca ma reincarnez parca imi e mai usor. Mult.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1Joi Iul 17, 2014 1:36 am

Trebuie sa credem cate putin din toate.
Daca as povesti cum am simtit in primele 40 de zile si cum mai simt cate o data si acum prezenta sotului care este plecat in lumea celor drepti, ce ati zice? Ca am luat-o razna. Asa ca nu povestesc decat in cerc restrans.
Sus In jos

Continut sponsorizat




SFATURI UTILE Empty
MesajSubiect: Re: SFATURI UTILE   SFATURI UTILE Icon_minitime1

Sus In jos
 

SFATURI UTILE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: