decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Sept 27, 2011 3:25 am

poate nu este uleiul atat de bun pe cat se zice. dar ai incercat si alt ulei ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Sept 27, 2011 4:43 am

Ba da. E de la firma Solaris si de la Hofigal... cele mai bune!
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Oct 26, 2011 1:49 am

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Oct 26, 2011 1:53 am

ana ai reusit ? arata bine in poza. cum e ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Oct 26, 2011 2:20 am

abia miercurea trecuta l-am facut...mai dureaza pana il incerc...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Oct 26, 2011 8:51 am


Eu inca nu am curaj pentru ca nu am cumparat termometru pentru masurarea lichidelor fierbinti.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Oct 30, 2011 12:50 am

Cand puneti o poza nu ar fi normal sa ziceti nu ce reprezinta dar din ce-i facut, cum ti s-a parut experienta....
Hai sa-ti dau un "premiu" pentru cat esti de ermetica: procesul de saponificare se continua inca trei zile. Dupa, nu mai exista soda in sapun. Deci il poti folosi dar se tot vehiculeaza pe aici termene de 3-4 saptamani fiindca trebuie sa se USUCE, ca sa tina mai mult, nu sa se consume in 10 zile.
Asa ca poti sa-l incerci.
Sau: a doua metoda, cu hartie de turnesol.(Eu din Braila am luat cateva)

Si mai e o a treia da iote ca m-am suparat si n-o zic,na! Ca m-am suparat: va zic tot (aproape) ce stiu va dau si o reteta, va trimit si soda si cand da Dumnezeu si l-ati produs... liniste mormant, nici un comentariu!
Asta nu mai e schimb de experienta.
A aaa, aliniatul de mai sus l-am zis in gluma, imi pare rau ca nu se vede zambetu-mi pe buze.
Dar serios vorbind , eu am fost asa de bucuroasa cand l-am facut ca am venit si am povestit imediat aici... Imi pare rau doar ca nu am cu cine povesti despre sapunuri. O sa mai caut!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iun 27, 2013 5:32 am

Ma alatur si eu sapunareselor (chioara de mine, abia acum vazura topicul)

Am facut si noi acum 2 saptamani sapun de casa. Am facut sapun de corp, de par si de rufe. Nu am folosit ulei esential pentru ca nu am incredere ca este 100% natural. M-am ales acum cateva luni cu niste iritatii pe maini si corp de la detersivul de rufe (ca eu spal la mana) si m-am enervat, am zis ca ne punem sa facem noi sapunul, si de corp, si de par, si de rufe.

Iata rezultatul obtinut:

-prima tura, sapun din ulei de masline cu ceai de plante (menta, musetel, tei, iasomie, flori de salcam, sunatoare, galbenele). In faza ''trace'' am pus galbenele si tarate, pentru exfoliere, ulei de ricin. La suprafata am pus petale de trandafiri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- a doua tura, sapun din ulei de masline cu suc de visine si cirese, in faza ''trace'' am adaugat malai (pt exfoliere) sunatoare, musatel, galbenele, ulei de ricin. La suprafata, musetel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- a treia tura, sapun de par cu ulei de masline, decoct din frunsa de nuc, urzica, menta. La suprafata am pus frunze de menta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- a patra tura sapun de rufe din uleiuri vegetale, reciclate, si decoct din pelin. La suprafata si in faza ''trace'' cateva frunde de pelin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



In timpul prepararii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa cum se poate observa, sotul meu este actorul principal, eu doar am fixat cantitatile. rusinos

O experienta minunata, abia asteptam sa o repetam. :423676:

PS: Intreb si eu ca nu stiu, daca l-am facut in urma cu 2 saptamani, il putem utiliza acum?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 5:03 am

Felicitari amandurora pentru munca! Eu nu m-as incumeta sa fac sapun:)
Din ce scrie mai sus Nicoletta inteleg ca poate fi folosit si dupa cateva zile, dar se lasa mai mult pentru a se usca, altfel se consuma foarte repede.
Sa ne impartasiti si noua impresii dupa utilizare:)
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 5:25 am

Multumim Rux, nu e greu de loc, crede-ne pe cuvant. Stam in dubii, sa-l folosim acum sau sa mai asteptam pana la uscarea completa, cele 4 saptamani care sunt recomandate. Mmm, mai bine mai asteptam. Cu siguranta ca va vom povesti dupa utilizare.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 7:25 am

N-o fi greu, dar la cate am insirat prin casa...fabrica de sapun imi lipseste:))
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 7:48 pm

tavalie asta-i buna, noi am rezolvat problema ca l-am dus in camera in care stam mai mult doar in weekend, la filme, ca facem cinema cu vecinii. Daca i-ai vedea, te-aitavali de ras, stau toti aliniati in pat si sapunul sta la capul lor.
E un miros ametitor de ierburi, intri acolo si te relaxezi, o fi un fel de aromaterapie ca te face sa zbori ingeras 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 9:31 pm

tavalie  
Si vede careva filmul pana la sfarsit sau ii ia somnul?
Daca as sta la curte, mi-as face si eu o camera...dar nu pentru cinema, ci pentru meciurile de fotbal la care nu merg pe stadion tavalie
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 11:23 pm

Mai motaie cate unul ca nu rezista pana la sfarsit, de obicei dam drumul la film dupa 10 seara cand se intuneca, altfel nu are farmec :600869: 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Iun 29, 2013 6:18 am

Normal, nici nu e funny sa adoarma la lumina zilei tavalie 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Iun 30, 2013 11:32 pm

Si mai funny e cand scoatem televizorul in gradina si dam cinema, tot seara evident. Nu mai motaie nimeni in cazul asta tavalie 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Iul 01, 2013 12:33 am

Nu va mananca tantarii?
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Iul 01, 2013 1:13 am

Mai primim cate o intepatura doua dar nu ne deranjeaza atat de tare incat sa renuntam la film.
Apropo de intepaturi, pe mine m-a intepat si o capusa, nu am murit, evident, :600869: dar m-am speriat cand am auzit. Sotul meu a sesizat ca am intrusul in piele,mi l-a scos zicandu-mi ca am un cos si vrea sa-l sparga... a zis la tot satul si parintilor mei ca m-a muscat capusa,mai putin mie, sa nu ma sperii. Eu am vazut ca ma tot intreba, ''cum te simti, te doare capul, ai ameteli, stare de greata''... eu am zis ca ma banuieste ca as fi gravida, cand colo, ce sa aud dupa vreo 2 saptamani de examinare. M-a muscat capusa!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Iul 01, 2013 4:50 am

Apropo de capuse....am aflat de la o asistenta medicala o metoda, considerata cea mai buna ca sa scapi de o capuse fara sa lase urme. Torni alcool pe capuse....ea se ''imbata'', se relaxeaza si pica si gata scapi de ea. Noi am pus in aplicare metoda la pisicile fratelui meu si sa stiti ca a mers.....a fost mai greu sa prindem pisicile......
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Iul 07, 2014 4:24 pm

Ahaaa, vad ca a mai recidivat cineva dupa mine! Ma bucur mult, iar sapunul arata fff bine. Faza cu frunze de menta deasupra o sa o fur si eu! Daca faci un kilogram de sapun, o bucatarie miiiica de bloc iti este de ajuns.
Cand faci 10 kg s-ar putea sa fie nevoie de spatiu...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Iul 08, 2014 9:03 am

Nik, faci sapun? Sa ne arati si noua si sa spui un pret. Multumesc!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 6:43 am


De o luna de cand a inceput vacanta scolara am facut trei tipuri de sapun:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sapunul nr 1
·Sapun natural cu galbenele si pudra de roscove. Un sapun care vindeca eventualele rani si catifeleaza tenul. I-am pus la sfarsit ulei de macadamia si ulei esential de portocale si lamaie, deci miroase a citrice Nu mai e nici o bucatica.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sapunul nr 2
Binenteles ca nu m-am saturat de roscove dar l-am saturat si eu de galbenele si musetel, macerate in ulei de masline (in spate sticla din care m-am servit. Acum inteleg de ce este asa de scump: inghit florile astea o gramada de ulei! I-am mai pus si o cantitate generoasa de ulei de rosa mosqueta spre incantarea dermei noastre!! Si sa nu uit, ulei esential de busuioc.
Mai sunt doua bucati a cate 100 de grame
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sapunul nr 3
Are adaus de ulei de jojoba, avogado si borago impotriva imbatranirii pielii,este antioxidant. Galbenele, musetel si trandafir macerate in ulei de masline am adaugat pentru hranire, catifelare dar mai ales adjuvant in tratarea ranilor, eczemelor, iritatiilor, reduce roseata, mancarimea, . Este un sapun indicat in aceste luni ale anului cu expunere indelungata la soare, atenuand efectele negative ale acestuia. Este neatins - la uscat! Pret pe net 100 grame 7-12 lei. In functie de cantitatea comandata. Minim tre sa fie 2 buc Pret 9 lei plus taxe postale
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 5:58 pm

Wow, ce frumuseti! Felicitari, Nik!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 6:04 pm

Lasa, lasa, ca asa m-am imbolnavit si eu de la altii, ca nu mai aveam liniste. Ma imbolnavisera comentariile: ce frumos e, ce bine miroase, cat de bine spala si e si sanatos!
Si uite asa m-am apucat si de sapun dupa vreo juma de an de documentare ca nu-ti spune nimeni reteta. Aici este singurul loc unde eu am pus o reteta. Parerea mea: e o comoara si e pacat sa nu o folositi!
Multumesc Rux! Asta e grija mea: sa arate bine si sa miroasa frumos cat mai mult timp. Ca retetele sunt buneee! Verificate de vreo cativa ani. Nu stiu cati, ca tot aici am pus primele poze.. Aici se vad inceputurile mele in sapunarit!
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 8:21 pm

Nyko, arata bestial! Ce forme si culori minunate, felicitari!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sapunul natural homemade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 6 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: